День усиновлення
опубліковано 30 вересня 2021 року о 11:05

Вітаємо з Днем усиновлення всіх, хто причетний до цього порівняно молодого свята: усиновлювачів, вихователів дитячих будинків, прийомних батьків, опікунів, піклувальників!


День усиновлення в Україні ми відзначаємо разом з великим християнським святом Віри, Надії, Любові та їх матері Софії – біблійним прикладом високої моральності, сімейної злагоди, любові і вірності. Кожна дитина має право на виховання в сім’ї, потребує родинного тепла і турботи. Усиновити дитину-сироту — означає проявити милосердя. Усиновлення заслуговує на повагу та пошану оточуючих.
Висловлюємо велику подяку всім небайдужим до дитячої долі. Нехай разом з прекрасним моментом усиновлення у Ваших сім’ях назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя! Щастя Вам, добробуту, сімейної злагоди і благополуччя! Хай повниться  дитячим щасливим сміхом Ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними Ваші діти.

 Дитинство - найважливіший період в житті людини. Саме в цей час вона формується фізично, психічно, інтелектуально, набуваючи усіх необхідних знань, умінь і навичок. У переважній більшості випадків якість дитячих років визначає якість усього подальшого свідомого життя людини. Для всебічного і гармонійного розвитку повноцінної особистості діти повинні рости в сімейних умовах, в атмосфері щастя, любові і розуміння, в чому й полягає основна цінність охорони дитинства.

Кожна дитина має право на сім’ю. Лише сімейні стосунки пропонують безпеку, стабільність, віддане батьківство, безумовну любов, підтримку на все життя  та юридично закріплений статус члена сім'ї. Діти-сироти так само бажають пізнати, що таке щира справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок, для яких влаштування до нової сім’ї не повинне затьмаритись болем розлучення одне з одним.

Вирішення проблеми сирітства з кожним роком стає все актуальнішим для українців. Усиновлення — це прояв гуманізму та реалізація природної потреби материнства і батьківства.

Усиновлення – це  прийняття усиновлювачем у свою сім'ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснюється на підставі рішення суду. Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року  № 905 «Про затвердження порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» усиновити дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування може подружжя або одинока особа (яка не перебуває у шлюбі).

Для цього громадяни, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем фактичного проживання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux