Представляємо до Вашої уваги звіт Раївського сільського голови за 2022 рік. У зв’язку з початком повномасштабного вторгнення та введенням воєнного стану в Україні, робота працівників виконавчого комітету сільської ради, депутатів та загалом всієї громади була спрямована на наближення перемоги.
Перед громадою постали нові виклики, які потребували введення нових форм і напрямків роботи, серед яких:
- всебічна допомога ЗСУ, Нацгвардії та територіальній обороні (придбання та передача обладнання, автотранспорту, продуктів харчування тощо);
- соціальна і психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб;
- отримання та розподіл всіх видів гуманітарної допомоги, пошук і залучення для цього нових партнерів різних рівнів;
- обстеження та фіксація фактів руйнування та пошкодження майна і орних земель на території громади від актів агресії РФ для подальшого відшкодування збитків;
- забезпечення максимально можливих обсягів проведення агропромислових робіт та їх убезпечення, адже сільгоспвиробники відповідають за продовольчу безпеку України та всього світу;
- мобілізаційна робота спільно з Синельниківським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.
Сесійна діяльність
Головною формою роботи ради є сесійна діяльність, адже саме депутати вирішують найголовніші питання життєдіяльності громади.
У 2022 році відбулося 7 пленарних засідань, на яких прийнято 140 рішень, попередньо погоджених на засіданнях постійних комісій сільської ради (з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку – 6 засідань протягом року; з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, торгівлі, розвитку інфраструктури та з гуманітарних питань – 4 засідання; з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища – 6; з питань законності, депутатської діяльності, етики, розвитку місцевого самоврядування та зв’язку з засобами масової інформації – 2).
Протягом звітного періоду явка депутатів на склала 66%.
За звітний період було прийнято 4 програми та оновлено 6 діючих.
За звітний період сільським головою було видано 356 розпоряджень з кадрових питань та 215 - з основної діяльності.
Проведено 29 засідань виконавчого комітету, де прийнято 153 рішення.
Звернення громадян
Одним із пріоритетних напрямків діяльності ради є робота зі зверненнями громадян, для чого забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених в них питань.
Протягом року для вирішення проблем, які турбують жителів сіл, розглянуто 9 запитів на отримання публічної інформації та 75 звернень, серед яких: про виділення земельних ділянок - 5, про надання гуманітарної допомоги - 33, щодо ремонту доріг - 7, про поновлення руху автобусного маршруту - 5, інші – 25.
У зв’язку з карантинними заходами та введенням воєнного стану у 2022 році працівники виконавчого комітету підвищували свій професійний рівень переважно онлайн з використанням різних навчальних платформ та участі у вебінарах, практикумах, які організовували та проводили: Дніпропетровське регіональне відділення Асоціація міст України, Асоціація ОТГ, Дніпропетровський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з європейськими організаціями-партнерами, Дніпропетровські облдержадміністрація та облрада.
Відповідно до розпорядження сільського голови від 09 лютого 2022 року №24–р „Про затвердження Плану навчання фахівців Раївської сільської ради, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням навчання у сфері цивільного захисту на 2022 рік” навчання у сфері цивільного захисту пройшли 4 працівника (старости та працівники відділів виконавчого комітету).
Підтримання правопорядку
Впродовж 2022 року на розгляд адміністративної комісії надійшло
7 протоколів про адміністративне правопорушення, по яких винесені постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на суму 680 гривень, з яких сплачено – 340 гривень.
Виконавчий комітет активно співпрацює з Синельниківським РВ №2 філії ДУ „Центр пробації” у Дніпропетровській області, яким у 2022 році було направлено 2 правопорушників для відбування адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт та 3 засуджених до відбування покарання у вигляді громадських робіт на території нашої громади.
В рамках діючої „Програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, у Раївській сільській раді на 2020–2022 роки” у 2022 році особи для виконання суспільно корисних робіт до нашої громади не направлялися.
На виконання заходів „Програми забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території Раївської сільської ради на 2021-2025 роки” в 2022 році було виділено 50000,0 грн на придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення патрулювання працівників Синельниківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.
Представники старостинських округів, комунального закладу „Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” та поліцейські офіцери громади активно співпрацюють задля підтримання правопорядку та профілактики правопорушень на території сільської ради, здійснюють спільні виїзди до сімей, які потрапили в складні життєві обставини, тощо.
Співпраця з міжнародними донорськими організаціями
Раївська громада відкрита для співробітництва і партнерських відносин з міжнародними донорськими організаціями.
Працівники та аматори Василівського Будинку культури – філії Раївського центру культури та дозвілля виграли грант від благодійного фонду „Єдність за майбутнєˮ, що був оголошений за підтримки Естонської ради по справах біженців для жінок ВПО Донецької області, хто втратив бізнес, на суму 82 тис. 800 грн. За ці кошти було придбано обладнання для фітнесу та степ-аеробіки та облаштовано залу для спортивних занять.
Також Раївський центр культури та дозвілля протягом 2022 року підготували та направили для участі у грантових конкурсах наступні проєкти: - до проєкту „Ukraine Recovery Case Championship”, що реалізовувався громадською організацією CASERS в рамках програми „Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX (спільно з ГО „Раївський місцевий фонд розвитку „Відродженняˮ) – проєкт по створенню творчої студії, на базі якої креативна молодь Раївської сільської ради ділитиметься своїми вміннями (народно-ужиткове мистецтво) та знаннями про історію рідного краю (обряди й традиції) з внутрішньо переміщеними особами. І в якості зворотного зв'язку отримувати відповідну інформацію від ВПО;
- на конкурс грантів „Консолідуємося заради перемоги України” від Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в межах програми „Громадськість за демократизацію”, яка фінансується Європейським Союзом (спільно з ГО „Раївський місцевий фонд розвитку „Відродженняˮ) - проєкт „Створення творчої студії „Культура – єднає серцяˮ;
- на Всеукраїнський конкурс „Неймовірні села України. Сталий розвиток” (спільно з виконкомом Раївської сільської ради) - село Василівка-на-Дніпрі.
У травні 2022 року комунальний заклад „Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” став переможцем у проєкті „ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА І СОЛІДАРНІСТЬ”: Прямі закупівлі на суму 238 750 грн. На зазначені кошти придбано 250 продуктових наборів та 250 наборів товарів санітарно-гігієнічного призначення. Заходом охоплено 500 осіб: 150 - з інвалідністю (в тому числі 30 дітей); 290 - внутрішньо переміщених осіб; 60 - одиноких осіб похилого віку.
У червні минулого року Центр надання соціальних послуг залучив до співпраці благодійну організацію „Благодійний фонд „Восток - СОС”, в результаті чого 32 родини сільської ради отримали харчові набори на загальну суму 17 792 грн.
2020 році учні Василівської гімназії приймали участь проєкті „Посилка успіху”, а в 2022 році - в проєкті „Грай за рівність” від Klitschko Foundation та UEFA Foundation for children. За участь у проєктах гімназія отримала спортивний інвентар (футбольні м'ячі, манішки, фішки, баскетбольні м'ячі, тенісні ракетки, скакалки, фрізбі) на загальну суму 8800 грн.
Соціальне забезпечення
Соціальний захист кожного мешканця – це один з найголовніших пріоритетів нашої громади. Для цього прийняті та діють програми: „Соціального захисту населення Раївської сільської ради на 2021-2023 роки”, „Підтримки сімей, жінок та молоді у Раївській сільській раді на 2021-2023 роки”, „Оздоровлення, відпочинку дітей та молоді у Раївської сільській раді на 2022-2025 роки”.
Протягом 2022 року фахівцями КЗ „Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради було надано 1059 соціальних послуг сім’ям, в яких проживають 2559 громадян, з різних питань.
Під соціальним супроводом фахівців Центру перебували 66 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (в них проживає 151 дитина). За результатами роботи 12 сімей вдалося зняти з обліку в зв’язку з подоланням складних життєвих обставинах, у 24 сім’ях - мінімізувати їх. На жаль, в 3 сім’ях не досягнуто позитивного результату (із 1 родини було вилучено 2 дітей).
За рік прийняли від населення 519 пакетів документів, з них: 142 - для призначення субсидій, 325 - для отримання державних соціальних допомог; 52 - для оформлення різних видів пільг.
З початку воєнного стану в Україні сектором соціального захисту населення прийнято 268 заяв на компенсацію власникам житла для покриття понесених ними витрат. Всього у житлових приміщеннях розміщено 90 осіб з числа внутрішньо переміщених.
За програмою соцзахисту були використані кошти на:
– компенсаційні виплати за надання соціальних послуг 12 непрацюючим фізичним особам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю (156 225,25 грн);
– компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним (4547 осіб на суму 215 408,80 грн) та залізничним (6 осіб на суму 378,06,00 грн) транспортом окремим категоріям громадян;
– на поховання бійців, які загинули, захищаючи цілісність і суверенітет України (16 бійців на суму 275 640,00 грн).
Комісія по розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної грошової допомоги мешканцям Раївської сільської ради розглянула 11 заяв. Виплати на загальну суму 51136 грн отримали: 2 громадян у зв’язку з потребою у лікуванні (всього 4000 грн), 8 осіб у зв’язку з ювілеєм 90, 95 та 100 років (всього 8000 грн), 1 особа у зв’язку з навчанням (всього 39 136 грн).
Також за кошти обласного бюджету надано матеріальну допомогу 41 мешканцю сільської ради на суму 170000 грн.
6 дітей було оздоровлено в дитячому таборі „Артек-Карпати Буковель” за кошти державного бюджету на суму 17280,00 грн.
Підтримка сімей, жінок та молоді
Станом на 01.01.2022 року населення Раївської сільської ради становило 10768 осіб, з них 1927 - діти від 0 до 17 років.
На території сільської ради проживають: 156 багатодітних сімей (в яких 545 дітей); 78 родин, які отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям; 67 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (в них 151 дитина); 347 внутрішньо переміщених осіб (з них 77 дітей); 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 16 сімей загиблих військовослужбовців; 8 осіб, яким виповнилось 90, 95 та 100 років у 2022 році.
Функціонують 3 дитячих будинки сімейного типу (в яких виховуються 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).
В рамках програми підтримки сімей, жінок та молоді на придбання солодощів до новорічних та різдвяних свят для 495 дітей різних пільгових категорій було використано 38847,60 гривень.
Інформування населення та цифрові технології
Повномасштабне російське вторгнення змінило кожного з нас. Незмінним залишилося виконання своїх професійних обов’язків фахівцями сільської ради та її виконавчих органів. З-поміж викликів воєнного стану слід відзначити, окрім іншого, надання прихистку та забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, евакуація дітей малого групового будинку, облаштування блок-постів на в’їзді до населених пунктів, допомога ТРО та ЗСУ, пошук і залучення партнерів з волонтерських та благодійних організацій. Все це знаходить відображення в публікаціях на офіційних сторінках соцмереж.
Протягом року було відзнято й випущено в ефір „Новин 9 каналу”:
- 5 історій війни вимушених переселенців, які знайшли прихисток на території Раївської ОТГ або зупинялися тут транзитом;
- 6 сюжетів про передачу автівок бійцям ТРО та ЗСУ від сільгоспвиробників громади, роботу старостинських округів щодо захисту території, патрулювання та розміщення ВПО;
- 3 сюжети про старт посівної кампанії, приєднання Раївської ОТГ до Всеукраїнської акції „Сади Перемоги!”;
- 3 сюжети про надання гуманітарної допомоги ВПО, одиноким та маломобільним людям, багатодітним родинам від волонтерів та благодійних організацій;
- 4 сюжети про евакуацію МГБ, надання першої домедичної допомоги, здачу крові для захисників та постраждалих від ракетного удару у Дніпрі, мистецтво під час війни, героями якого були мешканці громади;
- 3 сюжети з вшанування пам’яті загиблих односельців та вручення нагород посмертно.
На сайті та офіційних сторінках соцмереж впродовж було опубліковано близько 70 інформаційних матеріалів щодо грантових програм, спрямованих на підтримку бізнесу, постраждалих від війни мікро- та малих підприємств, жінок-підприємниць, навчання; постійно оновлювалися пропозиції центру зайнятості, державного порталу „Дія”, компенсації роботодавцям, близько 50-ти публікацій було присвячено заощадженню електроенергії, профілактиці займань, підготовці до опалювального сезону та його безпеці, вакцинації, збереженню здоров’я, соціальному захисту як ВПО, так і тих, хто опинився у скруті.
На реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості, з запланованих 618390,30 грн було витрачено 307089,30 грн (для підключення до мережі Воронівського, Грушувато-Криничного та Вербівського сільських клубів – філій Раївського центру культури та дозвілля. Залишок невикористаних коштів в сумі 311301,00 грн було повернуто до державного бюджету.
При виконавчому комітеті сільської ради функціонують наступні комісії та робочі групи:
- щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;
- з інвентаризації об’єктів культурної спадщини у Раївській сільській раді;
- з контролю за станом спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів;
- з приймання – передачі рухомого індивідуального визначеного майна (транспортні засоби) до комунальної власності територіальної громади Раївської сільської ради;
- з обліку захисних споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів закладів освіти Раївської сільської ради;
- з питань роботи із службовою інформацією у Раївській сільській раді;
- з перевірки готовності закладів освіти Раївської сільської ради до експлуатації у 2022/2023 навчальному році;
- з приймання-передачі підручників, бібліотечної та методичної літератури, матеріальних цінностей закладів освіти Раївської сільської ради;
- з перевірки стану енергетичного господарства Раївської сільської ради до опалювального періоду 2022/2023 років;
- з приймання-передачі майна;
- атестаційна комісія ІІ рівня виконавчого комітету Раївської сільської ради у 2022/2023 навчальному році.
Військовий облік та мобілізаційна робота
Наприкінці 2021 року розпочалася реорганізація відділу правового забезпечення, управління персоналом, військового обліку та міграційної роботи виконавчого комітету – і в 2022 році функції військового обліку вже виконувалися п’ятьма працівниками відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та військового обліку по всім населеним пунктам сільської ради.
На військовому обліку в сільській раді станом на 01.01.2023 року перебуває - 1513 осіб, з них: офіцерів - 25; солдатів, сержантів – 983; жінок - 87; призовників – 418.
На військовому обліку у виконавчому комітеті перебувають 20 осіб, з них: офіцерів – 3; сержантського, старшинського, рядового складу – 14; жінок ‒1; призовників ‒2.
У 2022-23 роки 50 юнаків (2006 р.н.) пройшли медичну комісію на приписне свідоцтво.
На виконання заходів „Програми сприяння підготовці, проведенню мобілізації та призову громадян сільської ради до лав Збройних Сил України на 2021-2025 роки” виділено 17000,0 грн для організації проведення призову громадян на строкову військову службу, на військову службу за контрактом та призову військовозобов’язаних під час мобілізації, а саме виготовлення бланків, придбання канцелярських товарів для дільниці Синельниківського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до проведення заходів призовних кампаній.
В заходах з оповіщення населення беруть активну участь старости сільської ради, адже під час дії воєнного стану цей напрямок роботи став одним з найвідповідальніших.
Сфера державної реєстрації та ЦНАП
З 24 лютого до 30 травня 2022 році у зв’язку з введенням воєнного стану державні реєстри не функціонували.
Протягом звітного періоду державними реєстраторами у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень зареєстровано та розглянуто 1842 заяв про державну реєстрацію прав, за що заявниками сплачено до місцевого бюджету 225,6 тис. грн адміністративного збору.
Також вчинено 185 реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, за що сплачено до місцевого бюджету 24 тис. грн адміністративного збору.
В січні 2022 року почав функціонувати Центр надання адміністративних послуг Раївської сільської ради, який складається з 6 адміністраторів та керівника. Відкриття ЦНАПу дозволило створити нові віддалені робочі місця та покращити якість надання послуг населенню громади.
Протягом звітного періоду Центр надання адміністративних послуг надав 5423 послуг, з них: ВПО – 576, реєстрація місця проживання - 227, зняття з реєстрації – 62, інші довідки – 2531.
Охорона навколишнього природного середовища
Протягом 2022 року виконавчим комітетом сільської ради здійснювалась низка заходів, спрямованих на покращення екологічного та санітарного стану населених пунктів сільської ради.
На жаль, через недостатнє фінансування заходи Програми охорони навколишнього природного середовища протягом 2022 року виконані не в повному обсязі. Також через повномасштабне вторгнення рф традиційні весняні та осінні толоки з прибирання стихійних сміттєзвалищ не проводилися.
На виконання заходів програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Раївській сільській раді на 2018-2022 роки (зі змінами) (від 15.02.2019 року №493-34/VII) було заплановано по загальному фонду 160000,00 грн. На придбання паливно-мастильних матеріалів (дизельне пальне) для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій було фактично використано 148361,92 грн.
На виконання заходів програми охорони навколишнього природного середовища Раївської сільської ради на 2018-2022 роки (зі змінами) (від 24.05.2018 року №315-33/VII) на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та утилізація відходів заплановано 25000,0 грн. Але протягом звітного періоду відповідні роботи не проводились.
За рахунок коштів резервного фонду були здійснені видатки на придбання товарів та інвентарю для потреб громади з метою здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану. Для придбання оргтехніки для безперебійного функціонування установ сільської ради під час воєнного стану, а також на придбання товарів та інвентарю для потреб громади з метою здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану по загальному фонду витрачено 159574,0 грн, що становить 100% від плану на рік. По спеціальному фонду кошти в сумі 55140,00 грн витрачено на придбання дизельного генератора.
Житлово-комунальне господарство та благоустрій
Мережа автомобільних доріг нашої сільської ради складається з доріг комунальної власності та державної, яка представлена дорогами місцевого значення та державного значення.
Сільською радою ініційовано звернення до облдержадміністрації щодо проведення ремонту доріг обласного підпорядкування: О041615 від а/д Т-04-01 – Миролюбівка – Тургенєвка та О041606 Василівка-на-Дніпрі – Гірки - Бурханівка до а/д Синельникове-Славгород.
Утримання доріг місцевого значення в зимовий період доручено спеціалізованій підрядній організації. Утримання доріг комунальної власності забезпечується за допомогою залучення місцевих агровиробників та комунального підприємства „Раївське”.
На виконання заходів „Програми розвитку водного господарства Раївської сільської ради на 2021-2025 роки” (від 12.02.2021 року № 112-3/VIІІ) з запланованих 400000,00 грн було витрачено 294900,00 грн на придбання матеріалів для здійснення поточного ремонту водопровідних мереж Миролюбівського старостинського округу (труба, трубопровідна арматура, крани, клапана, згони та інше).
На виконання заходів „Програми надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (установам), що належать до комунальної власності громади Раївської сільської ради на 2022-2024 роки” (від 17.12.2021 року №560-12/VIIІ) заплановано по загальному фонду 1709797,49 грн, та по спеціальному фонду – 90202,0 грн. З них було витрачено 1462353,17 грн та 90201,60 грн відповідно на придбання пального для техніки, запчастин, шин для тракторів та на видатки щодо недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати КП ЖКГ „Раївське”.
На виконання заходів „Програми розвитку житлово-комунального господарства, дорожньої інфраструктури та благоустрою населених пунктів Раївської сільської ради на 2022 - 2026 роки” (зі змінами) (від 19.11.2021 року №556-12/VIІI), передбачено кошти по загальному фонду в сумі 1401418,00 грн, з яких було витрачено 1391911,76 грн:
- на придбання вапна, фарби, крейди, гіпсу, електророзподільних кабелів, світильників, мастильних засобів для бензокос та інших предметів та матеріалів для благоустрою – 318600,00 грн;
- на оплату послуг з підключення електроустановок до електромережі, повірка та установка вуличних лічильників, прибирання територій, чистка каналізаційних систем, поточний ремонт пам’ятників – 283736,16 грн;
- на оплату вуличного освітлення – 789575,60 грн.
Виконано наступні роботи з благоустрою:
- закупівля лампочок вуличного освітлення на загальну суму 72,69 тис. грн;
- сплачено за спожиту електроенергію по вуличному освітленню – 789,575 тис. грн;
- сплачено за вивезення твердих побутових відходів – 14,333 тис. грн.
У 2022 році громада взяла участь у навчанні від ULID з Європою „Кроки для спеціалістів – Мобільність”. В рамках навчання був створений проєкт „Економічне та соціальне відновлення громади через розбудову інфраструктури, привабливість громади для ВПО із інших областей України та стимулювання повернення громадян з за кордону”. Робота над проєктом продовжиться у березні-травні 2023 року.
У І кварталі 2022 року в зв’язку із повномасштабним вторгненням рф з’явилася паливна криза, що призвело до скасування частини автобусних регулярних рейсів. Громада активно вела переговори із перевізником щодо їх відновлення, було оперативно організовано перевезення громадян шкільними автобусами. На кінець року транспортне сполучення було повністю поновлено.
Енергоефективність та енергозбереження
У 2022 році громада взяла участь у курсі онлайн-семінарах Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України з питань впровадження системи енергоменеджменту в органах влади.
В зв’язку з повномасштабним вторгненням рф та значними руйнуваннями в енергосистемі України головним викликом стало енергопостачання та підтримка безперебійної роботи критичної та соціальної інфраструктури. Генераторами укомплектовані 8 навчальних КЗ, 5 закладів КП „Центр надання первинної медико-санітарної допомоги” (амбулаторії, ФАП), всі 6 свердловин на території сільської ради, виконавчий комітет - 2 генератора.
Використання майна, що є комунальною власністю територіальної громади
У 2022 році сільська рада розглянула низку питань відносно управління об’єктами, що є комунальною власністю територіальної громади.
До переліку таких об’єктів входять 257 одиниць (будівлі закладів освіти, клубних закладів і бібліотек, адміністративні будівлі, дитячі ігрові майданчики, житловий фонд, амбулаторії та ФАПи, нежитлові приміщення, рухоме майно, автотранспорт та автомобільні дороги, тротуари, зупинки, водопровідні мережі, лінії вуличного освітлення, меморіальні комплекси).
4 об’єкти нерухомого комунального надані в оренду установам, організаціям та фізичним особам – підприємцям, за що до місцевого бюджету було сплачено 31,334 тис. грн.
За 2022 рік руйнувань житлових та нежитлових будинків і споруд, а також елементів інфраструктури на території сільської ради не зареєстровано.
Громадські роботи
У звітному періоді були організовані громадські роботи з оплатою рівними частинами за рахунок коштів центру зайнятості та місцевого бюджету.
На виконання заходів „Програми про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру на 2022-2024 роки” (від 17.12.2021 року № 608-13/VIIІ) по загальному фонду бюджету передбачено кошти в сумі 261800,00 грн. Протягом року кошти використано на оплату праці в сумі 205347,05 грн та нарахування на заробітну плату в сумі 45176,32 грн. Безробітні залучались до робот із благоустрою населених пунктів громади (задіяно 8 працівників).
Гуманітарна сфера
Освіта
Після повномасштабного вторгнення рф на територію України заклади загальної середньої освіти перейшли на дистанційну форму навчання. Заклади дошкільної освіти призупинили освітній процес.
З 1 вересня 2022 року, за рішенням виконавчого комітету сільської ради, в закладах загальної середньої освіти обладнані найпростіші укриття, що дало змогу організувати освітній процес за змішаною формою. Враховуючи безпекову ситуацію, учні мають можливість відвідувати школу, отримувати якісні освітні послуги, спілкуватися з однолітками.
За звітний рік на утримання закладів освіти сільської ради було витрачено кошти в сумі 56 587,9 тис. грн, з них:
на утримання закладів дошкільної освіти – 3 414, 1 тис. грн;
- на утримання закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів сільського бюджету – 20 325,3 тис. грн;
- на виплату заробітної плати з нарахуваннями за рахунок коштів освітньої субвенції – 32 079,5 тис. грн;
- на утримання закладів загальної середньої освіти за рахунок залишків освітньої субвенції, які склались станом на 01.01.2022 року – 719,9 тис. грн. Дані кошти витрачені на встановлення протипожежної сигналізації в приміщеннях Новоолександрівського, Лубʼянського та Михайлівського ліцеїв;
- на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 38,3 тис. грн, які витрачені на оплату корекційно-розвиткових занять – 17,3 тис. грн, придбання спеціальних засобів корекції та психофізичного розвитку – 21,0 тис. грн. Корекційні послуги отримували 28 осіб з освітніми потребами із трьох закладів освіти;
- на витрати інших послуг у сфері освіти – 10,8 тис. грн, а саме: на виплату винагород 10 учням-переможцям Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів тримали грошові премії сільського голови на загальну суму 7, 2 тис. грн та на виплату одноразової допомоги двом дітям з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування, які досягли 18-річного віку отримали одноразову допомогу в сумі 3, 6 тис. грн.
Крім того, протягом 2022 року забезпечувались видатки на утримання дітей, які проживають на території сільської ради та навчаються в закладах освіти м. Синельникового, а саме:
- відшкодування витрат закладам загальної середньої освіти та дошкільної освіти м. Синельникового за харчування дітей – 28,9 тис. грн за період до початку воєнних дій;
- відшкодування за підвіз учнів до Синельниківського ліцею № 7 Синельниківської міської ради – 112,3 грн за період до початку воєнних дій.
Вихованці закладів дошкільної освіти та учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти забезпечені гарячим харчуванням. За рахунок коштів місцевого бюджету харчуються учні 1-4 класів та учні та вихованці пільгових категорій. Вартість харчування 1 дитини в день в закладах дошкільної освіти становила 40,00 грн, в закладах загальної середньої освіти – 20,00 грн.
Малий груповий будинок
На початку повномасштабного військового вторгнення було прийняте рішення про евакуацію дев’ятьох вихованців комунального закладу „Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” – і 28 березня 2022 року вони у супроводі трьох вихователів відправилися до безпечної Туреччини, де перебувають і понині.
На утримання комунального закладу „Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” витрачено 1440105,45 грн, в тому числі:
- за рахунок коштів іншої субвенції з бюджету Миколаївської сільської територіальної громади, які були спрямовані на утримання дітей з відповідної територіальної громади в КЗ „Малий груповий будинок”, витрачено кошти в сумі 130978,0 грн;
- за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету - 188482,45 грн;
- за місцевого бюджету на утримання закладу спрямовано 1120645,0 грн.
Охорона здоров’я
Послуги по охороні здоров’я надаються НКП „Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради”, якому підпорядковано 6 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 3 фельдшерських пунктів нашої громади. Крім того, функціонує 5 пунктів здоров’я. Після початку повномасштабного вторгнення рф всі заклади охорони здоров’я працювали в штатному режимі, надаючи допомогу як мешканцям громади, так і внутрішньо переміщеним особам.
На 2022 рік на заходи програми було передбачено кошти сільського бюджету в сумі 5 528 000 грн. Фактично використано на заходи програми – 3741951,23 грн, що складає 67,7%. Кошти використовувались на фінансування енергоносіїв КНП „Синельниківська ЦМЛ„СМР” в сумі 1017806,00 грн та фінансування КНП „ЦПМСД„РСР” – 2724145,26 грн.
Кошти КНП „ЦПМСД„РСР” витрачались на наступні заходи:
- забезпечення молочними сумішами дітей, народжених від ВІЛ інфікованих матерів – програмою передбачено 17,0 тис грн, використано – 3555,72 грн, суміші отримали 4 дитини громади;
- забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними категоріями захворювань – передбачалось програмою – 300 000,00 грн. Кошти використані в сумі 230135,35 грн, безоплатні ліки отримали 55 осіб;
- оснащення туберкуліном та іншими розхідними матеріалами для проведення масової туберкулінодіагностики серед дитячого населення передбачалось 80 000,00 грн. Використано 78477,48 грн. Придбано 2388 доз туберкуліна для дитячого населення.
З метою підвищення ефективності роботи сфери охорони здоров’я та покращення матеріально-технічної бази передбачено програмою 3 700 000,00 грн, фактично використано кошти в сумі 3390288,80 грн, а саме:
- оплата праці з нарахуванням медичних працівників – 781190,34 грн;
- придбання паливо-мастильних матеріалів та запасних частин для авто, придбання меблів, канцелярських товарів, медичних та статистичних бланків, господарчі та будівельні матеріали для поточних ремонтів приміщень структурних підрозділів (Новогнідська АЗПСМ та Михайлівська АЗПСМ) – 426980,00 грн;
- оплата енергоносіїв та інших комунальних послуг – 1995945,46 грн ( в т.ч. КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради – 978139,46 грн, КНП „Синельниківська ЦМЛ„СМР” – 1017806,00 грн);
- оплата інших послуг (технічне обслуговування газопроводу, вивіз сміття та нечистот, оплата Інтернету по структурних підрозділів, ремонт авто, повірка сигналізаторів газу) – 156673,00 грн.
На забезпечення заходів запобіганню поширення коронавірусу COVІD-19 – 29500,0 грн (придбання масок, перчаток, дезінфікуючих засобів).
Крім того, на придбання перевʼязувальних та медичних препаратів для створення запасу у разі воєнних дій на території сільської ради витрачено кошти в сумі 39493,88 грн.
НКП „Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” активно співпрацюють з благодійними організаціями та фондами. Так, завдяки співробітництву з благодійною організацією „Міжнародний благодійний фонд „Крок з надією”, Національною агенцією гуманітарної допомоги ZDOROVI, ТОВ „Серв'є Україна”, благодійним фондом „Серця-Світоч”, а також за підтримки Департаменту охорони здоров’я ОДА були отримані генератори, ноутбуки, електрокардіографи, медикаменти та перев’язувальні матеріали.
Молодіжна політика, сфера фізичної культури та спорту
У зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф проти України та запровадженні мобілізаційні та безпекові заходи заплановані змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти проводились обмежено, серед дорослого населення взагалі не проводились.
За 2022 рік у рамках програми учні закладів загальної середньої освіти брали участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків на олімпійську тематику, Всеукраїнському конкурсі літературних творів, конкурсі творчих дитячих робіт в рамках культурно- освітнього олімпійського Арт – проєкту „Олімпійський рух очима дітей” загалом брало участь 74 дитини, 13 робіт переможців ІІ місцевого етапу конкурсів направлено на обласний конкурс в якому 2 дитини стали лауреатами обласного етапу. До Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня, Всеукраїнського олімпійського уроку у закладах загальної середньої освіти відбувались змагання, естафети та конкурси де були задіяні в безпосередній участі та онлайн всі учні закладів – 900 дітей.
За 2022 рік на реалізацію завдань Програми розвитку фізичної культури і спорту кошти місцевого бюджету чи з інших джерел не використовувались.
Культура і духовність
Культурні послуги мешканцям територіальної громади надаються комунальним закладом „Центр культури та дозвілля Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської областіˮ. У 2022 році на утримання закладів клубного типу бюджетом було затверджено 6539701 гривень. План з урахуванням змін протягом року – 5997238 гривень, з яких було фактично витрачено 5209538 гривень.
На проведення поточних ремонтів та покращення матеріально-технічної бази закладів культури у 2022 році використано 2950 грн (Новогнідський та Миролюбівський с/к).
Зважаючи на пандемію COVID-19 та повномасштабне військове вторгнення, працівники культури находять методи та прийоми роботи. Було проведено 462 культурно-мистецькі заходи, які відвідали/переглянули 84265 людей, з яких 18182 – діти. Через об’єктивні фактори більшість заходів були проведені у медійній площині, тому до них змогли долучитися люди, які мешкають далеко за межами нашої громади.
Результатами своєї діяльності працівники філій діляться на сторінках клубних закладів, в групі Раївського центру культури та дозвілля і на офіційному пабліку Раївської сільської ради в мережі Фейсбук.
Працівники та аматори Центру організували дієву допомогу захисникам та внутрішнім переселенцям:
- започаткували і долучилися до збору коштів на придбання транспорту – вантажно-пасажирського Volkswagen Nutzfahrzeuge;
- для ВПО збирали продукти харчування, ліки, предмети гігієни, одяг та меблі;
- для військових ремонтують одяг та захисну амуніцію, готують їжу;
- до Дня Святого Миколая провели масштабну акцію „Теплі шкарпетки для Захисникаˮ, в рамках якої військові отримали власноруч зв’язані та придбані шкарпетки, круги для сидіння, подушки, обереги та смаколики;
- створили 26 маскувальних костюмів („кікімориˮ) і 417,5 метрів погонних сіток.
Найбільш трагічними і щемливими стали траурні мітинги, під час яких проводжали в останній путь 16 загиблих Героїв, а потім – відкриття меморіальних дошок в пам’ять про їх подвиг.
Аматори та працівники Центру взяли участь у 23 обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах.
Рішенням сільської ради від 09.11.2018 року №422-31/VII створено КЗ „Центральна публічна бібліотека” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області”. Послуги мешканцям громади з квітня 2022 року надавали 6 бібліотек-філій, працівники 5 призупинили дію трудового договору та один працівник перебував за межами України у відпустці без збереження заробітної плати до закінчення військового стану.
Бібліотечні працівники були залучені до громадських робіт з благоустрою територій, спільно з клубними працівниками плели маскувальні сітки, готували їжу для захисників, допомагали продуктами харчування, надавали допомогу переселенцям. Штатна чисельність по бібліотечній галузі в 2022 році становила 9.0 штатних одиниць.
На утримання КЗ ,,Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради” по загальному фонду в 2022 році використані кошти у сумі 1209314 грн. Видатки на заробітну плату з нарахуванням становили 1146322 грн.
У 2022 році послугами сільських бібліотек-філій скористалось 2530 мешканців сільської ради, з них дітей – 709. Загальна книговидача склала 40071 примірник, з них для дітей – 14401примірник.
Протягом 2022 року бібліотеки Раївської ТГ поповнили свій фонд на 1040 примірників на суму 167536 грн за рахунок Українського інституту книги, обмінного фонду обласної наукової бібліотеки, благодійників.
В 2022 році бібліотеками було проведено 133 масових заходи, з них для дітей – 59. Масові заходи відвідали 1997 мешканців Раївської територіальної громади.
Спеціалісти КЗ ,,Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради” надавали методичну допомогу всім сільським бібліотекам-філіям та брали участь в тренінгах, семінарах і проєктах різних рівнів.
Земельні відносини
Протягом 2022 року на засіданні постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Раївської сільської ради розглянуто 134 питання.
У 2022 році 4 чоловіка з числа учасників бойових дій та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, отримали погодження на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства (Луб’янський старостинський округ №5; с. Раївка; с. Веселе).
5 чоловік отримали погодження на затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, 1 громадянин - на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
Також розглядалися питання про:
- надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - 4;
- відмову в наданні дозволу на відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства - 51;
- затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність - 17 ;
- надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадян - 44 ;
- припинення договору оренди земельної ділянки шляхом розірвання - 2;
- затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) – 14;
- передачу в користування земельної ділянки на умовах оренди – 2.
Землі сільськогосподарського призначення у Раївській сільській раді займають площу 51183,21 га.
В січні 2022 року працівники відділу земельних відносин виконавчого комітету та адміністратори ЦНАПу проходили стажування в Головному управлінні Держгеокадастру Дніпропетровської області, за результатами чого склали іспит та отримали дозвіл на отримання відомостей з ДЗК. Це дозволило покращити якість надання адміністративних послуг для населення громади.
Також працівники земельного відділу брали участь в семінарах на тему „Земельні відносини в Україні під час військового стану”.
Виконання бюджету 2022 року
Через повномасштабне вторгнення рф доходи до сільського бюджету-2022 надійшли не в повному обсязі. Так, зменшення надходжень від земельного податку сталося через закриття державних реєстрів та обрахування його розміру по середній грошовій оцінці землі, замість раніше встановленої для Раївської сільської ради. Також менша сума надійшла податку з доходів фізичних осіб, адже деякі підприємства призупинили свою діяльність, люди втрачали роботу або виїжджали за кордон.
Проте завдяки активному розвитку на території громади сонячних електростанцій ситуацію з наповненням місцевої скарбнички вдалося значно покращити. Тобто завдяки попередньо проведеній роз’яснювальній роботі нашим мешканцям вдалося не лише залучити більше екологічно чистих енергетичних джерел, а й підтримати фінансовий баланс громади у складні для країни часи.
Загальна сума надходжень бюджету сільської територіальної громади з урахуванням сум, одержаних з Державного бюджету та бюджетів інших рівнів за 12 місяців 2022 року складає 101979368,64 грн, в тому числі по загальному фонду -101046029,15 грн, по спеціальному фонду – 933339,49 грн.
План по власним доходам загального фонду сільського бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) за 12 місяців 2022 року виконано в обсязі 58601631,80 грн, що при уточненому плані на рік 64569965,0 грн, становить 90,8 відсотка виконання. (Недовиконання – 5968333,2 грн).
Загальний обсяг видатків за 2022 рік виконано в обсязі 99964226,96 грн, в тому числі: по загальному фонду – 98757815,89 грн, по спеціальному фонду – 1206411,07 грн. Виконання планових показників за 12 місяців 2022 року становить 89,2%. Фінансування видатків проводилось відповідно до першочерговості, враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2022 року № 590 (зі змінами).
Сільський голова Юрій МАРТИНЕНКО