Звіт Раївського сільського голови за 2023 рік
опубліковано 15 березня 2024 року о 14:24

       Відповідно до ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” пропонується звіт Раївського сільського голови за 2023 рік.

       У зв’язку з повномасштабним вторгнення та введенням воєнного стану в Україні перед громадою постали нові виклики, які потребували введення нових форм і напрямків роботи, серед яких:

  • всебічна допомога ЗСУ, Нацгвардії та територіальній обороні (придбання та передача обладнання, автотранспорту, продуктів харчування тощо);
  • соціальна і психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб;
  • отримання та розподіл всіх видів гуманітарної допомоги, пошук і залучення для цього нових партнерів різних рівнів;
  • обстеження та фіксація фактів руйнування та пошкодження майна на території громади від актів агресії рф для подальшого відшкодування збитків;
  • забезпечення максимально можливих обсягів проведення агропромислових робіт та їх убезпечення;
  • мобілізаційна робота спільно з Синельниківським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

 

Сесійна діяльність

 

       Головною формою роботи ради є сесійна діяльність, адже саме депутати вирішують найголовніші питання життєдіяльності громади.

       У 2023 році відбулося 10 пленарних засідань, на яких прийнято 204 рішення, попередньо погоджених на засіданнях постійних комісій сільської ради (з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку – 13 засідань протягом року; з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, торгівлі, розвитку інфраструктури та з гуманітарних питань – 5 засідань; з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища – 7; з питань законності, депутатської діяльності, етики, розвитку місцевого самоврядування та зв’язку з засобами масової інформації – 9).

       Протягом звітного періоду явка депутатів склала 62%.

       У 2023 році внесено зміни до 5діючих програм сільської ради та затверджено 1 нову програму.

       За звітний період сільським головою було видано 349 розпоряджень з кадрових питань та 289 - з основної діяльності.

       Проведено 30 засідань виконавчого комітету, де прийнято 277 рішень.

 

Звернення громадян

 

       Одним із пріоритетних напрямків діяльності ради є робота зі зверненнями громадян.

       У сільській раді забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених в них питань.

       Протягом року для вирішення проблем, які турбують жителів сіл, розглянуто 25 запитів на отримання публічної інформації та 97 звернень, серед яких: про виділення земельних ділянок - 10, про надання гуманітарної допомоги -56, щодо комунального господарства - 10, інші – 21.

 

Підвищення професійного рівня

 

       У зв’язку з введенням воєнного стану у 2023 році працівники виконавчого комітету сільської ради підвищували свій професійний рівень переважно в онлайн режимі з використанням різних навчальних платформ та участі у вебінарах, практикумах, які організовували та проводили: Дніпропетровське регіональне відділення Асоціація міст України, Асоціація ОТГ, Дніпропетровський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з європейськими організаціями-партнерами, Дніпропетровські облдержадміністрація та облрада.

       Відповідно до розпорядження сільського голови від 29 грудня 2022 року №213-р “Про затвердження Плану навчання фахівців Раївської сільської ради, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням навчання у сфері цивільного захисту на 2023 навчальний рік” навчання у сфері цивільного захисту пройшли 14 працівників (старости та працівники відділів виконавчого комітету сільської ради). Підвищення кваліфікації за темою: “Військовий облік на підприємствах, в установах, організаціях, державних органах та органах місцевого самоврядування” пройшли 2 працівника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та військового обліку.


Підтримання правопорядку

 

       Впродовж 2023 року на розгляд адміністративної комісії надійшло 16 протоколів про адміністративне правопорушення, по яких винесені постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу та попередження. До бюджету сільської ради надійшли кошти у сумі 27 880 гривень.

       Виконавчий комітет активно співпрацює з Синельниківським РВ № 2 філії ДУ “Центр пробації” у Дніпропетровській області, яким у 2023 році було направлено 3 правопорушника для відбування адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт та 2 засуджених до відбування покарання у вигляді громадських робіт на території нашої громади.

       В рамках діючої “Програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, у Раївській сільській раді на 2023–2025 роки” у 2023 році особи для виконання суспільно корисних робіт до нашої громади не направлялися.

       На виконання заходів “Програми забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території Раївської сільської ради на 2021-2025 роки” в 2023 році було виділено 200000,0 грн на зміцнення матеріально-технічної бази та придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення патрулювання працівників Синельниківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.

       Представники старостинських округів, комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” та поліцейські офіцери громади активно співпрацюють задля підтримання правопорядку та профілактики правопорушень на території сільської ради, здійснюють спільні виїзди до сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, тощо.

 

Співпраця з міжнародними донорськими організаціями

 

       Раївська громада відкрита для співробітництва і партнерських відносин з міжнародними донорськими організаціями.

       Значну допомогу закладам освіти надано від міжнародної організації ЮНІСЕФ, а саме: протягом 2023 року отримано матеріальні цінності, як благодійну допомогу на суму 1 446 225 грн: індивідуальні освітні набори для учнів, навчально- розвивальні матеріали для закладів дошкільної освіти, ноутбуки для вчителів, планшети та хромбуки для учнів вразливих категорій, рекреаційні набори для відпочинку, підручники для 5-го класу з української мови.

       Крім цього, Фондом міжнародної солідарності в Україні (м.Варшава) передано в якості гуманітарної допомоги шкільний автобус марки Mercedes Sprinter, 2023 року випуску, загальною вартістю 4 065 000,00 грн, який передано на баланс Раївському ліцею Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

       Працівники та аматори Василівського БК виграли грант на розвиток фітнесу MERI CORPS на суму 50 тисяч грн. За ці кошти було придбано обладнання для фітнесу.


Соціальне забезпечення

 

       Для підтримки населення громади прийняті та діють: програма соціального захисту населення Раївської сільської ради на 2021-2023 роки; програма підтримки сімей, жінок та молоді у Раївській сільській раді на 2021-2023 роки; програма оздоровлення, відпочинку дітей та молоді у Раївської сільській раді на 2022 – 2025 роки.

       Для забезпечення державних гарантій та виконання заходів програми соціального захисту населення сільської ради були використані кошти на:

  • компенсаційні виплати в сумі 122 463,66 гривні за надання соціальних послуг 7 непрацюючим фізичним особам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю;
  • компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян (7940 осіб на суму 453 728,70 грн) за трьома пільговими маршрутами;
  • компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на залізничному транспорті (65 осіб на суму 2041,19 грн);
  • на поховання 6 бійців, які загинули, захищаючи цілісність і суверенітет України та оплату 1 поминального обіду (на суму 108 340 грн).

       При виконавчому комітеті Раївської сільської ради створена та діє комісія по розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної грошової допомоги мешканцям Раївської сільської ради, на засіданнях якої розглянуто 27 заяв.

       Матеріальна допомога виплачена на загальну суму 96 660 грн, зокрема:

  • – 14 громадян отримали матеріальну допомогу у зв’язку з потребою у лікуванні на загальну суму 57 000 грн.;
  • 7 осіб отримали допомогу у зв’язку з ювілеєм (90, 95 та 100 років) на загальну суму 7000 грн;
  • 1 особі виплачена матеріальна допомога у зв’язку з навчанням в сумі 28 660 грн.
  • 4 особи отримали допомогу на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку на суму 2000 грн;
  • 1 особа отримала допомогу у зв’язку з пошкодженням майна через агресію росії на суму2000 грн.

       За кошти обласного бюджету надано матеріальну допомогу 48 мешканцям сільської ради на суму 170 000 грн. Матеріальна допомога виплачується шляхом перерахування коштів на рахунок банку, що зазначений одержувачем.

       З обласного бюджету місцевому бюджету Раївської сільської ради виділено кошти в сумі 9675,46 грн для забезпечення безкоштовними ліками 6 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорія). КЗ “ЦНСП Раївської сільської ради” укладено угоду на обслуговування громадян зазначеної категорії з аптекою № 59 в м. Синельниковому.

       Протягом 2023 року фінансування заходів програми оздоровлення, відпочинку дітей та інших пільгових категорій населення Раївської сільської ради на 2022 – 2025 роки” не здійснювалося.

       У 2023 році під соціальним супроводом фахівців КЗ “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” перебували 88 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. За результатами роботи: 9 сімей знято з обліку в зв’язку з подоланням складних життєвих обставинах, у 30 сім’ях мінімізовані складні обставини та в 4-х сім’ях не досягнуто позитивного результатом (із 1 сім’ї вилучено 4-х дітей).


       Протягом 2023 року опрацьовано 789 пакетів документів, наданих громадянами для отримання різних видів соціальних допомог, з них: 269 – для призначення субсидій, 438 – для отримання державних соціальних допомог, 82 – для оформлення різних видів пільг.

       Опрацьовано та видано 77 рішень про відкриття соціального супроводу сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах та закрито 56 супроводів. З початку 2023 року на території громади перебували 373 внутрішньо переміщених особи, які отримали протягом року гуманітарну допомогу у вигляді: наборів продуктів харчування, гігієнічних наборів, одягу та взуття. Також протягом звітного періоду допомогу отримали пенсіонери, багатодітні сім’ї, сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Сектор соціального захисту населення виконавчого комітету сільської ради співпрацював з міжнародними та благодійними організаціями:

  • Міжнародний благодійний фонд “КАРІТАС УКРАЇНИ”;
  • Благодійна організація “Благодійний фонд “Восток ̶ СОС”;
  • Благодійна організація “Благодійний фонд “Мрія у долонях”;
  • Міжнародна організація “Solidarites international”;
  • Благодійна організація “Благодійний фонд “Янголи Спасіння”;
  • ГО БФ “Пісні, народжені в АТО”.


       За поточний рік сектором соціального захисту населення виконавчого комітету сільської ради прийнято 370 заяв від власників житлових приміщень на компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Всього у житлових приміщеннях розміщено 67 осіб з числа внутрішньо переміщених.


       На початку року до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг через “Єдину інформаційну систему соціальної сфери” включено два надавачі соціальних послуг: комунальний заклад “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” та комунальний заклад “Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області”.


Підтримка сімей, жінок та молоді


       Станом на 01.01.2023 року населення Раївської сільської ради становило 10 079 осіб. З них 1712 - дитяче населення віком від 0 до 17 років.

       Протягом звітного періоду фахівцями КЗ “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради проведено роботу з сім’ями різних пільгових категорій, і першу чергу з тими, в яких виховуються діти.

       Станом на 01.01.2024 року на території сільської ради проживають :

  • 156 – багатодітних сімей (в яких проживають 545 дітей);
  • 78 – сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені сім’ї;
  • 88 – сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • 345 – внутрішньопереміщених осіб (в яких проживає 84 дитини);
  • 35 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • 20 – сімей загиблих військовослужбовців;
  • 7 – осіб, яким виповнилось 90, 95 та 100 років у 2023 році.

       Функціонують 3 дитячих будинки сімейного типу (в яких виховуються 25 дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) та 1 прийомна родина (4 дитини).

       Для виконання заходів програми сімей, жінок та молоді у Раївській сільській раді на 2021-2023 роки було використано 72 530,24 гривень. За вказані кошти придбані:

  • солодощі до новорічних та різдвяних свят для 470 дітей різних пільгових категорій на суму 49 970 грн;
  • подарункові набори пателень для батьків-вихователів та прийомних батьків до дня усиновлення на суму 6 759,84 грн;
  • подарунки до дня захисту дітей для 48 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківських прав та дітей, батьки яких загинули у війні, на суму 15 800 грн.

       У липні 2023 року 2 дітей, батьки яких загинули на фронті, направлені на відпочинок до Угорщини за кошти державного бюджету. Також за кошти обласного бюджету 1 дитина з категорії внутрішньо переміщених осіб була оздоровлена в таборі “Соколята”, що в м. Хирів Львівській області.


Інформування населення та цифрові технології

 

       З урахуванням реалій сьогодення, значна робота проводилася для надання допомоги нашим захисникам, облаштуванню прихистку та забезпеченню потреб внутрішньо переміщених осіб, пошуку і залученню партнерів з волонтерських та благодійних організацій. Все це знаходить відображення в публікаціях на офіційному акаунті Раївської сільської ради та сторінках комунальних закладів в мережі Фейсбук і в регіональній газеті “Берег надій”.

       Протягом року на сторінках друкованого ЗМІ публікувалися виступи сільського голови з нагоди державних свят та пам’ятних дат, в соціальних мережах – роз’яснювальні матеріали від Міністерства ветеранів України для учасників бойових дій та членів їх сімей, Міністерства цифрової трансформації України, інформації для ВПО, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” (щотижнево), щодо діючих грантових програм для різних категорій населення, з техніки безпеки тощо.

       На сайті та офіційних сторінках соцмереж впродовж звітного періоду опубліковано близько 70-ти публікацій щодо грантових програм, спрямованих на підтримку бізнесу, постраждалих від війни мікро- та малих підприємств, жінок-підприємниць, навчання; постійно оновлювалися пропозиції центру зайнятості, державного порталу “Дія”, компенсації роботодавцям, заощадженню електроенергії, профілактиці займань, підготовці до опалювального сезону та його безпеці, вакцинації, збереженню здоров’я, соціальному захисту як ВПО, так і тих, хто опинився у скруті.

       При виконавчому комітеті сільської ради функціонують комісії та робочі групи:


  • - комісія для обстеження пошкоджень об’єктів внаслідок воєнних дій російської федерації на території Раївської сільської ради;
  • - з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати на території Раївської сільської ради;
  • - комісія створення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Раївської сільської ради;
  • - комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів диверсій, спричинених агресією російської федерації проти України на території Раївської сільської ради;
  • - з компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів диверсій, спричинених агресією російської федерації, з використанням публічної послуги ”єВідновлення” на території Раївської сільської ради;


  • - координаційна група з визначення потреб населення Раївської сільської ради у соціальних послугах в умовах надзвичайного стану або воєнного стану;
  • - з підготовки проєкту договору про співробітництво;
  • - з приймання-передачі майна;
  • - комісія з питань роботи із службовою інформацією у Раївській сільській раді та її виконавчих органах;
  • - комісія з перевірки стану підготовки енергетичного господарства Раївської сільської ради до опалювального періоду 2023/2024;
  • -експертна комісії та Положення про експертну комісію Раївської сільської ради та її виконавчих органів;
  • - адміністративна комісія при виконавчому комітеті Раївської сільської ради;
  • - комісія з розгляду земельних спорів при виконавчому комітеті Раївської сільської ради;
  • -місцева державна надзвичайна протиепізоотична комісія при виконавчому комітеті Раївської сільської ради;
  • - постійно діюча комісія з встановлення факту отруєння бджіл на території Раївської сільської ради.


Військовий облік та мобілізаційна робота

 

       На військовому обліку в сільській раді станом на 01.01.2024 року перебуває–1137 військовозобов’язаних, з них: офіцерів - 24; солдатів, сержантів–569; жінок –86; призовників – 458.З сільської ради протягом 2023 року призвано - 66 військовозобов’язаних, всього з 24.02.2022 року призвано по мобілізації для проходження служби в Збройних Силах України 274 військовозобов’язаних.

       З метою проведення приписки до призовної дільниці у 2023 році 50 юнаків (2006 р.н.) пройшли медичну комісію.

       На виконання заходів “Програми сприяння підготовці, проведенню мобілізації та призову громадян сільської ради до лав Збройних Сил України на 2021-2025 роки” виділено 210000,0 грн для організації проведення призову громадян на строкову військову службу, на військову службу за контрактом та призову військовозобов’язаних під час мобілізації, а саме: виготовлення бланків, придбання канцелярських товарів для дільниці Синельниківського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки до проведення заходів призовних кампаній.

       У заходах з оповіщення населення беруть активну участь старости сільської ради, адже під час дії воєнного стану цей напрямок роботи став одним з найвідповідальніших.


Сфера державної реєстрації та ЦНАП


       У 2023 році відділ державної реєстрації здійснював функції держави у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

       Протягом звітного періоду державними реєстраторами у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень зареєстровано та розглянуто всього 3350 заяв про державну реєстрацію прав. Всього протягом 2023 року заявниками сплачено до місцевого бюджету адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на загальну суму 444,7 тис. грн.

       Протягом вищевказаного періоду державним реєстратором у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вчинено всього 284 реєстраційні дії. Всього протягом 2023 року сплачено до місцевого бюджету адміністративного збору за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 44,5 тис. грн.

       З січня 2022 року функціонує Центр надання адміністративних послуг Раївської сільської ради, який складається з 7 адміністраторів та керівника. Відкриття ЦНАПу дозволило створити нові віддалені робочі місця та покращити якість надання послуг населенню громади.

       Протягом звітного періоду Центр надання адміністративних послуг надав 6548 послуг, з них: взяття на облік та допомога ВПО – 146, реєстрація місця проживання/зняття з реєстрації – 584, витяги з реєстру територіальної громади – 1861, акти цивільного стану – 131.


Охорона навколишнього природного середовища

 

       Протягом 2023 року виконавчим комітетом сільської ради здійснювалась низка заходів, спрямованих на покращення екологічного та санітарного стану населених пунктів сільської ради.

       На території громади проводилися весняні та осінні толоки з прибирання прилеглих до комунальних закладів територій та стихійних сміттєзвалищ.

       На виконання заходів програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Раївській сільській раді на 2023-2027 роки (від 24.11.2022 № 760–20/VIII) було заплановано по загальному фонду 1250000,00 грн. На придбання паливно-мастильних матеріалів (дизельне пальне) для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій було фактично використано 288304,50 грн.

Житлово-комунальне господарство та благоустрій

 

       Мережа автомобільних доріг нашої сільської ради складається з доріг комунальної та державної власності, яка представлена дорогами місцевого значення та державного значення.

       Утримання доріг місцевого значення в зимовий період доручено спеціалізованій підрядній організації. Утримання доріг комунальної власності забезпечується за допомогою залучення місцевих агровиробників та комунального підприємства ЖКГ “Раївське”.


Проведено поточний ремонт дорожнього полотна:


Населений пункт Вулиці Профінансовано, грн
Новогніде вул. Центральна, Тітова, Перемоги, Південна, дорога між вул. Вишнева та вул. Тітова, дорога між
вул. Центральна та вул. Вишнева
1 369 193,00
с.Веселе вул. Нова 199 604,00
с.Новоолександрівка вул. Центральна, Молодіжна, Садова 599 645,00
с.Воронове вул. Калинова, пров. між вул. Нова та вул. Набережна 399 198,00
с. Василівка-на-Дніпрі вул. Яворницького 199 435,00
с.Раївка вул. Таланова, вул. Садова, проїзд між вул. Таланова і Бугаєнка, провулок між вул. Бугаєнка та вул. Садова, провулок між вул. Садова та вул. Центральна, прилегла територія вул. Таланова 10а 3 937 631,65
Всього 6 704 706,65


Придбано шлаку 1953 т на 782 817,00 грн, для виконання відсипки доріг:


Населений пункт Вулиці Обсяг шлаку Профінансовано, грн
с. Рудево-Миколаївка вул. Урожайна 50 т 20 0042
с. Василівка вул. Молодіжна, вул. Шевченка, вул. Дружби 225 т 90 186
 
с. Михайлівка вул. Вишнева
с. Павлівка вул. Осіння
с. Вільне вул. Гоголя, вул. Бур’яна 202 т 80 967
с. Новоолексіївка вул. Степова
с. Миролюбівка вул. Квітнева 127 т 50 905
с. Вербки-Осокорівка вул. Калинова 203 т 81 368
с. Вербове вул. Героїв 249т 99 806
с.Василівка-на-Дніпрі вул. Дніпрова 364 т 145 901
с. Воронове вул. Калинова
с. Ненаситець вул. Квітнева
с. Березнуватка вул. Свободи 152 т
 
60 965 
с. Циганівка вул. Квітнева
с. Веселе вул. Нова, вул. Осіння, вул. Гагаріна, вул. Широка, вул. Вереснева, вул. Тиха 303 т 121 450
с. Великомихайлівка    78 т  31 264
  Всього 1953 782817,00

 

       Придбано асфальтно-бетонної суміші 290 т. на 971 790,00 грн, для проведення робіт з ямкового ремонту :

  • 254 т (867 909,00 грн) – Михайлівський старостинський округ: с. Михайлівка вул. Кримська, вул. Шкільна, вул. Центральна, с. Василівка вул. Молодіжна, 
  • 16 т. (53 616,00 грн) – с. Миролюбівка вул. Квітнева,
  • 10 т. (16 755,00 грн) – Новогнідський старостинський округ с. Новогніде вул. Центральна, с. Дубове.
  • 10т (33 510,00 грн) – с.Вільне вул. вул. Бур’яна, вул. Червона Гірка, вул. Затишна.

       У 2023 році виконано поточний ремонт водонапірної башти с. Новочернігівське та поточний ремонт водопровідної мережі с. Новий Посьолок. Завершено будівництво водонапірної башти та обладнання розвідувально-експлуатаційної свердловини для водопостачання вул. Миру в с. Миролюбівка. За звітний період касові видатки склали 1550,4 тис.грн.

       На виконання заходів „Програми розвитку водного господарства Раївської сільської ради на 2021-2025 роки” (від 12.02.2021 року № 112-3/VIІІ) було витрачено 1618,815 тис.грн: на придбання матеріалів для здійснення поточного ремонту водопровідних мереж водопровідних мереж громади (труба, трубопровідна арматура, крани, клапана, згони та інше); на очищення систем каналізації, покраску башти с.Великомихайлівка.

       На виконання заходів Програми надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (установам), що належать до комунальної власності громади Раївської сільської ради на 2022-2024 роки профінансовано 1 792,97 тис. грн на придбання пального для техніки, запчастин, шин для тракторів та на видатки щодо недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати КП ЖКГ “Раївське”.

       На виконання заходів Програми розвитку житлово-комунального господарства, дорожньої інфраструктури та благоустрою населених пунктів Раївської сільської ради на 2022 - 2026 роки (зі змінами) передбачено кошти по загальному фонду в сумі 12062380,69 грн, з яких було витрачено 10942367,40 грн:

  • на придбання вапна, фарби, крейди, гіпсу, електророзподільних кабелів, світильників, мастильних засобів для бензокосарок та інших предметів та матеріалів для благоустрою – 3189113,80 грн;
  • на оплату послуг з підключення електроустановок до електромережі, повірка та установка вуличних лічильників, прибирання територій, чистка каналізаційних систем, поточний ремонт пам’ятників – 702300,10 грн, на поточний ремонт доріг - 6556632,54 грн.
  • на оплату вуличного освітлення – 494320,96 грн.
  • на послуги з прибирання стихійних сміттєзвалищ виділено 49 519 грн.


Енергоефективність та енергозбереження

 

       У 2023 році громада взяла участь в онлайн-семінарах Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України з питань впровадження системи енергоменеджменту в органах влади.

       Для вирішення проблеми резервного електропостачання генераторами укомплектовані всі комунальні заклади освіти, 5 закладів КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” (амбулаторії, ФАП), та всі 7 свердловин на території сільської ради.


Використання майна, що є комунальною власністю територіальної громади 

 

       У 2023 році сільська рада розглянула низку питань відносно управління об’єктами, що є комунальною власністю територіальної громади.

       До переліку таких об’єктів входять 569 об’єктів (будівлі закладів освіти, клубних закладів і бібліотек, адміністративні будівлі, дитячі ігрові майданчики, житловий фонд, амбулаторії та ФАПи, нежитлові приміщення, рухоме майно, автотранспорт та автомобільні дороги, тротуари, зупинки, водопровідні мережі, лінії вуличного освітлення, меморіальні комплекси).

       3 об’єкта нерухомого комунального надані в оренду установам, організаціям та фізичним особам – підприємцям (до місцевого бюджету було сплачено 25 160 грн).

       У 2023 році зафіксовано два факти пошкодження нерухомого майна фізичних осіб внаслідок військової агресії російської федерації. Відповідно до поданих заяв надано:

  • матеріальну допомогу з місцевого бюджету у сумі 2000 грн на відновлення скла вікон одинокій пенсіонерці -мешканці Новогнідського старостинського округу;
  • компенсацію для відновлення житлового будинку з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”– мешканцю Новогнідського старостинскього округу.

       Пошкоджень соціальної інфраструктури не зафіксовано.


Громадські роботи

 

       Протягом звітного періоду були організовані громадські роботи з оплатою 20% за рахунок коштів Синельниківської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості та 80% за рахунок коштів місцевого бюджету.

       На виконання заходів програми про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру на 2022-2024 роки” використано на оплату праці кошти в сумі 433527,71 грн – за рахунок місцевого бюджету, з державного бюджету–87086,65 грн. Безробітні залучались до робіт із благоустрою населених пунктів громади (задіяно 13 працівників).


Гуманітарна сфера 

Освіта

 

       Протягом 2023 року послуги освіти в громаді надавали три заклади дошкільної освіти, 5 ліцеїв (з них 2 мають дошкільні підрозділи), 1 гімназія та 1 гімназія-філія ліцею.

       Усі заклади загальної середньої освіти працювали в очному форматі (офлайн та змішаному режимі).

       За звітний рік на утримання закладів освіти сільської ради було витрачено кошти загального фонду в сумі 64 998,9 тис. грн, з них:

  • на утримання закладів дошкільної освіти – 3 403,0 тис. грн;
  • на утримання закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів сільського бюджету – 30 540,9 тис. грн;
  • на виплату заробітної плати з нарахуваннями за рахунок коштів освітньої субвенції – 30 693,3 тис. грн;
  • на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 314,0 тис. грн, які витрачені на оплату корекційно-розвиткових занять– 126,6 тис. грн, придбання спеціальних засобів корекції та психофізичного розвитку – 187,4 тис. грн. Корекційні послуги отримували 14 осіб з освітніми потребами;
  • на витрати інших послуг у сфері освіти – 19,4 тис. грн, а саме: на виплату винагород 15 учням-переможцям Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів тримали грошові премії сільського голови на загальну суму
    15,8 тис. грн та на виплату одноразової допомоги двом дітям з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування, які досягли 18-річного віку, отримали одноразову допомогу в сумі 3,6 тис. грн;
  • на закупівлю засобів навчання для учнів 5,6 класів на забезпечення Концепції “Нова українська школа” – 28,0 тис. грн.

       Крім того, протягом 2023 року відшкодовано видатки за підвіз учнів до Синельниківського ліцею № 7 Синельниківської міської ради в сумі 208,8 тис. грн.

       Вихованці закладів дошкільної освіти та учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти забезпечені гарячим харчуванням. За рахунок коштів місцевого бюджету харчуються учні 1-4 класів; учні та вихованці пільгових категорій. Вартість харчування 1 дитини в день в закладах дошкільної освіти становила 60,00 грн, в закладах загальної середньої освіти – 30,00 грн.


Комунальний заклад Малий груповий будинок

 

       На початку повномасштабного військового вторгнення було прийняте рішення про евакуацію дев’ятьох вихованців комунального закладу “Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області”. 28 березня 2022 року діти у супроводі трьох вихователів відправилися до Туреччини, де перебувають і понині.

       На утримання комунального закладу “Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” витрачено 1217511,00 грн, в тому числі:

  • за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету – 65500,00 грн;
  • за місцевого бюджету на утримання закладу спрямовано 1152011,00 грн.

 

Охорона здоров’я


       Послуги з охорони здоров’я надаються КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради”, якому підпорядковано 6 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 2 фельдшерських пункти нашої громади. Крім того, функціонує 5 медичних пунктів тимчасового базування, де здійснюється надання лікарської допомоги 1-2 рази на місяць. Після початку повномасштабного вторгнення рф всі структурні підрозділи підприємства працювали в штатному режимі, надаючи допомогу як мешканцям громади, так і внутрішньо переміщеним особам.

       На утримання КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” у 2023 році було передбачено кошти сільського бюджету у загальній сумі 5809837,0 грн, використано у сумі 5437395,53 грн, що становить 93,6 % від запланованих бюджетних асигнувань.

       Кошти КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” витрачались на наступні заходи:

  • оплата праці з нарахуванням медичних працівників – 792974,83 грн;
  • на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю використано кошти у сумі 745874,17 грн, в т.ч. для придбання паливно-мастильних матеріалів у сумі 374800,0 грн, запасних частин для авто у сумі 68450,0 грн, матеріали для ремонту опалення Михайлівської АЗПСМ (циркуляційний насос, теплообмінник, водонагрівач) у сумі 29000,0 грн, будівельні матеріали для ремонту опалення Миролюбівської АЗПСМ у сумі 88528,0 грн. та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” у сумі 60000,0 грн, придбання канцелярських товарів, медичних та статистичних бланків, господарчих матеріалів для структурних підрозділів у сумі 125096,17 грн.
  • крім того, кошти у сумі 15080,0 грн використано на придбання паливно-мастильних матеріалів для незалежних джерел живлення (генераторів);
  • забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними категоріями захворювань кошти використані в сумі 358306,22 грн, безоплатні ліки отримали 73 особи;
  • оснащення туберкуліном та іншими розхідними матеріалами для проведення масової туберкулінодіагностики серед дитячого населення використано 88281,90 грн. Придбано 2194 дози туберкуліна для дитячого населення;
  • - придбання засобів індивідуального медичного захисту та дезінфікуючих засобів у загальній сумі 38293,85 грн (придбання масок, перчаток, дезінфікуючих засобів).
  • на придбання перевʼязувальних та медичних препаратів для створення запасу у разі воєнних дій на території сільської ради витрачено кошти в сумі 109985,08 грн.
  • на оплату послуг (крім комунальних) використані кошти у сумі 1345831,69 грн, в т.ч.: проведено поточний ремонт опалення Миролюбівської АЗПСМ у сумі 44218,0 грн, ремонт цоколя та відмостки приміщення Луб’янської АЗПСМ та утеплення димаря у сумі 99537,69 грн, ремонт Михайлівської АЗПСМ (заміна міжкімнатних та вхідних дверей, облаштування ганку) у сумі 269374,0 грн, поточний ремонт Новоолександрівської АЗПСМ (ремонт туалетної кімнати з облаштуванням для людей з обмеженими можливостями) у сумі 76406,0 грн, поточний ремонт кабінетів лікарів Новогнідської АЗПСМ та туалетної кімнати у сумі 270022,0 грн, часткова заміна вікон та ремонт системи опалення КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” у сумі 300000,0 грн. Крім того, на технічне обслуговування газопроводу, вивіз сміття та нечистот, оплата Інтернету по структурних підрозділах, технічне обслуговування та ремонт автомобілів використано кошти у сумі 286274,0 грн;
  • на капітальний ремонт огорожі, воріт, навісу та надвірного туалету на території КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” використані кошти у загальній сумі 532484,04 грн;
  • на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у сумі 931743,75 грн.

       З метою підвищення ефективності роботи сфери охорони здоров’я та покращення матеріально-технічної бази програмою “Здоров’я населення на 2023 – 2025 роки” фактично використано кошти в сумі 478540,0 грн, а саме: придбано один гемоаналізатор у сумі 255000,0 грн, 6 ноутбуків у сумі 171540,0 грн, для медичної сестри Василівського ФП придбано електроскутер у сумі 52000,0 грн.

       КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” активно співпрацював з благодійними організаціями та фондами. Так, завдяки співробітництву з благодійними організаціями та фондами, такими як ЮНІСЕФ, “СМАРТ МЕДІКАЛ ЕЙД ЮА”, “КРОК З НАДІЄЮ”, “НЕУРЯДОВА ОРГАНІЗАЦІЯ” ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН” підприємство отримало: медичні засоби, медичні вироби (ходунки, тонометри, небулай, манжетки, термометри), електрокардіографи, міжвідомчі набори в кількості 6 шт., стерилізатори, ноутбуки, дивани, автомобіль DACIADUSTER, а також генератор змінного струму; за підтримки Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації були отриманні перев’язувальні матеріали, експрес тести КОВІД, вакцини, медичні препарати для лікування КОВІД.


Молодіжна політика, сфера фізичної культури та спорту

 

       У зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф проти України та запровадженні мобілізаційні та безпекові заходи заплановані змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти проводились обмежено, серед дорослого населення не проводились.

       За звітний рік учні закладів загальної середньої освіти брали участь у змаганнях з волейболу серед юнаків та дівчат, у змаганнях з футболу на Кубок пам’яті Віктора Максимова, змагання до Дня фізичної культури і спорту. Всього у закладах загальної середньої освіти взяли участь у змаганнях – 213 дітей.

       За 2023 рік на реалізацію завдань Програми розвитку фізичної культури і спорту використано 30000 грн коштів місцевого бюджету.

       Протягом звітного періоду у громаді відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) серед закладів загальної середньої освіти Раївської сільської ради. Учасники: Раївський ліцей; Луб’янський ліцей; Миролюбівський ліцей; Михайлівський ліцей ;Новоолександрівський ліцей. Всього 40 здобувачів освіти брали участь у грі.


Культура і духовність

 

       Культурні послуги мешканцям територіальної громади надаються комунальним закладом “Центр культури та дозвілля Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської областіˮ.

       У 2023 році на утримання закладів клубного типу затверджено кошторис у сумі 6455154 грн. План з урахуванням змін протягом року – 8709131 грн, з яких було фактично витрачено 8245685,34 грн.

       Капітальні видатки у сумі 285,0 тис. грн використані на придбання генераторів для Новопоселківського Будинку культури, Новоолександрівського Будинку культури, Вільненського Будинку культури, Новогнідського сільського клубу, Михайлівського сільського клубу, ноутбука та двох багатофункціональних пристроїв для Центру, твердопаливного котла для Луб’янського Будинку культури.

       На проведення поточних ремонтів та покращення матеріально-технічної бази закладів культури у 2023 році використано 1697,735 тис. грн, а саме:

  • проведено поточні ремонти у 14 закладах клубного типу на суму 640,611 тис. грн (дах Шевченківського сільського клубу - 226965 грн, дах Грушувато-Криничного сільського клубу – 199000 грн, опалення та котельня Луб’янського Будинку культури – 61815,44 і 55000 грн відповідно, фасад Новогнідського сільського клубу – 33500 грн, віконні та дверні відкоси Вербівського сільського клубу – 39935 грн, віконні та дверні відкоси Михайлівського сільського клубу – 9300 грн, твердопаливний котел Миролюбівського сільського клубу – 15096 гривень);
  • для проведення поточного ремонту господарським способом для 9 закладів культури придбано будівельні матеріали на загальну суму 1057,124 тис. гривень, а саме: Грушувато-Криничний сільський клуб – 389553,08 грн, Вербівський сільський клуб – 79956 грн, Новогнідський сільський клуб – 103186,36 грн, Раївський сільський клуб – 53729,40 грн, Луб’янський Будинок культури – 231105,56 грн, Михайлівський сільський клуб – 14104,01 грн, Миролюбівський сільський клуб – 40225 грн, Вільнененський Будинок культури– 84932 грн, Шевченківський сільський клуб – 54392 грн, Василівський Будинок культури – 5941 грн.

       Інші видатки на утримання клубних закладів склали 598,353 тис. грн (послуги інтернету, обслуговування газопроводів та котлів, перезарядка вогнегасників тощо).

       Незважаючи на повномасштабне військове вторгнення, працівники культури працюють над створенням та організацією діяльності творчих колективів, гуртків, студій, розвитком аматорського мистецтва та самодіяльної народної творчості, знаходячи для цього нові методи та прийоми роботи, активно використовуючи онлайн-платформи. До творчої діяльності долучається приблизно однакова кількість як дитячого, так і дорослого населення: з 51 клубного формування 28 – дитячих і 23 – дорослих. Всього ж до занять в клубних закладах залучено 587 осіб. Проведено 845 культурно-мистецьких заходів, які відвідали 196и032 особи, з яких 43296 – діти.

       Результатами своєї діяльності працівники наших філій діляться на сторінках клубних закладів та в групі Раївського центру культури та дозвілля в мережі Фейсбук.

       Найбільш трагічними і щемливими стали траурні мітинги, під час яких проводжали в останній путь 7 наших загиблих Героїв; відкриття меморіальних дошок в пам’ять про їх подвиг; організація і проведення урочистої церемонії вручення нагород рідним військовослужбовців, які загинули під час бойових дій на території України, (посмертно): 2 ордена “За мужність” ІІІ ступеня (Віктор Мисочка, Геннадій Гаврющенко) та медалі “Захиснику Вітчизни” (Артем Смірнов).

       Протягом 2023 року поповнився Реєстр майстрів народно-ужиткового мистецтва Раївської сільської ради, який тепер складається з 54 осіб (додалося 7 чоловік). У 2023 році Народний майстер, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Світлана Кабак, яка мешкає в с. Вербове і займається виготовленням виробів з соломи, вдруге стала стипендіатом Президентської стипендії майстрів.

       Аматори Центру постійно підвищують рівень своєї майстерності та активно беруть участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах, що проводилися протягом року здебільшого онлайн.

       Працівники та аматори Василівського БК виграли грант на розвиток фітнесу MERI CORPS на суму 50 тисяч грн. За ці кошти було придбано обладнання для фітнесу.

       Протягом року працівники закладів культури продовжили активно допомагати захисникам та внутрішнім переселенцям – на базі Центру вже другий рік поспіль функціонує волонтерський хаб, триває співпраця з Релігійною організацією “Релігійна громада Християнська Євангельська Церква “Місто Світла”, Євангелійською Церквою “Уславлення”, Благодійними Фондами “Мрія в долонях”, “Серця-Світоч” та “Звичайні українці”. Результатами 2023 року стали:

  • участь у масштабній акції “Теплі шкарпетки до Дня ЗСУ”;
  • у Василівському БК зібрали кошти на придбання приладу нічного бачення (17 тис. грн) засоби гігієни для військового шпиталю, пошили 5 прапорів та 40 бафів, залучили людей до збору горіхів для ЗСУ (22 кг), меду (29 кг), сушки з айви та яблук – для відправки на фронт;
  • у Вільненському БК провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, у Луб’янському БК – виготовили 44 кавери, Миролюбівський с/к – постійна допомога захисникам;
  • Михайлівський с/к – передали ЗСУ для опалення 2,5 тонни брикетів та придбали 1 маскувальну “кікімору”, 2 намети та 1 тент; пошили 7 прапорів; організували збір банок для окопних свічок та пластикових кришечок для виготовлення протезів;
  • Новопоселківський БК – передали воїнам 2 матраци, 2 ковдри, 4 подушки, 5 двомісних матраци, 2 дивани; виготовили понад 100 підлокітників для госпіталів; постійно збирали і відправляли посилки на фронт (свічки, килимки, сало, тушонку, пиріжки, консервацію, термобілизну, шкарпетки);
  • Новогнідський с/к – придбали 20 комплектів спідньої білизни, 1 пару зимового взуття; донатили на придбання автомобіля, приладу нічного бачення;
  • Раївський с/к - придбали 20 рулонів металевої сітки-рабиці; щоп’ятниці готують пиріжки і відправляють на фронт; беруть активну участь у пошуку зниклих безвісти односельців;
  • Шевченківський с/к: придбали та передали: термошкарпетки – 168 пар, термобілизну –5 шт.;
  • всі клубні заклади долучилися до створення маскувальних “кікіморˮ (13 шт.), плетіння сіток (загалом 1757 м2, найбільше працювали Новоолександрівський БК – більше 1000 мта Шевченківський с/к), в’язання кругів для сидіння(315 шт.), пошиття подушок (523 шт.) та наволочок (334 шт.), виготовлення окопних свічок (953 шт.) та усіляких оберегів для захисників (900 шт.).

       На території громади функціонує КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області”. Послуги мешканцям громади у 2023 році надавали 8 бібліотек-філій.

       Штатна чисельність працівників закладу в 2023 році становила 9 штатних одиниць.

       На утримання КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради” по загальному фонду в 2023 році використані кошти у сумі 1545554 грн. Видатки на заробітну плату з нарахуванням становили 1378385 грн. Інші видатки на утримання бібліотечних закладів склали 91504 грн. (придбання канцтоварів, бібліотечної техніки, на ремонт та заправку принтерів, технічне обслуговування комп’ютерної техніки, на оплату комунальних послуг і енергоносіїв, заправку вогнегасників, оплату послуг інтернету, оплата постачання примірника та пакетів оновлень (компонент) комп'ютерної програми “M.E.Doc Звітність” з правом використання на рік.)

       У 2023 році послугами сільських бібліотек-філій скористалось 2360 мешканців сільської ради, з них дітей – 633. Загальна книговидача склала 44739 примірників, з них для дітей – 17715 примірників.

       Протягом 2023 року бібліотеки Раївської територіальної громади поповнили свій фонд на 248 примірників видань на суму 47116 грн. Книги були отримані від Українського та Польського інститутів книги, обмінного фонду обласної наукової бібліотеки, благодійників, а також придбані за бюджетні кошти (132 примірники на суму 29970 грн).

       Створена комісія для проведення актуалізації бібліотечних фондів сільських бібліотек-філій КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради”. Всього за 2023 рік з фондів сільських бібліотек-філій було вилучено 6563 примірників. Фонд працюючих бібліотек був звірений з рекомендаційними списками на вилучення Міністерства культури та інформаційної політики. Робота з актуалізації фонду продовжується.

       Протягом року у сільських бібліотеках згідно з планами проводились масові заходи за пріоритетними напрямками:

  • заходи, спрямовані на формування української ідентичності, патріотичне виховання;
  • підтримка української мови та україномовної книги;
  • волонтерська діяльність.

       Загалом, у 2023 році бібліотеками було проведено 293 масових заходи, з них для дітей – 135. Масові заходи відвідали 3202 мешканця Раївської територіальної громади. Інформація про проведені заходи опублікована на сторінках сільських бібліотек-філій соціальної мережі Фейсбук.

       Бібліотеки Раївської громади брали участь:

  • в пілотному проєкті “Польська полиця в Україніˮ і отримали на безоплатній основі два комплекти книг польської літератури української мовою для Луб’янської та Раївської бібліотек-філій, де були оформленні книжкові полиці;
  • у Всеукраїнському конкурсі із правового просвітництва “Конституція для всіх: і великих, і малих”.

       Увійшли до числа переможців регіонального проекту бібліотек Дніпропетровщини “Читаємо разом. Письменники короновані словом” та обласного творчого конкурсу ЖІНКИ плюс / WOMEN plus “Жіноча постать, яка вплинула на моє життя” (Миролюбівська, Луб’янська, Новоолександрівська, Веселівська, Вільненська, Василівська, Раївська бібліотеки-філії).

       Приєднались до PhotoChallenge “Прапор єдностіˮ, до Всеукраїнської інформаційної тематичної акції “Національний тиждень читанняˮ, до флешмобу “Бережи українське-носи вишиванкуˮ; (Луб’янська, Василівська, Миролюбівська, Шевченківська бібліотеки-філії).

       Долучилися до флешмобу “Книжковий ланцюг єдностіˮ, до читацької акції “Я прочитав - я рекомендуюˮ.

       До Всеукраїнського тижня дитячого читання взяли участь в читацькому марафоні “Діти України читають”, до Всесвітнього дня української хустки - у флешмобі “Зроби фото або відео з хусткою ˮ.

       Бібліотечні працівники починаючи з перших днів війни долучилися до волонтерської діяльності: плели маскувальні сітки, готували продуктові набори, збирали одяг.

       Спеціалісти КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради” надавали методичну допомогу сільським бібліотекам-філіям та брали участь в тренінгах, семінарах і проєктах різних рівнів.


Земельні відносини


       Площа земель сільськогосподарського призначення Раївської сільської ради становить 51183,21 га.


       Протягом 2023 року на засіданні постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Раївської сільської ради було розглянуто 96 питань з них:

  • про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) – 14;
  • про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність – 8;
  • про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадян –21;
  • про припинення договору оренди земельної ділянки шляхом розірвання – 1
  • про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) – 14;
  • про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється громадянам –6;
  • про зменшення площі земельної ділянки комунальної власності–7;
  • про передачу в користування земельної ділянки на умовах оренди – 22;
  • про припинення права постійного користування земельною ділянкою громадянам – 3.

       Протягом звітного періоду громадянам були надані 40 витягів з державного земельного кадастру про земельну ділянку.

       Протягом 2023 року до комісії з розгляду земельних спорів при виконавчому комітеті Раївської сільської ради надійшла 1 заява.

       Працівники земельного відділу брали участь в онлайн - вебінарах у форматі запитання/відповіді у сфері земельних відносин для громад.

       На виконання заходів програми розвитку земельних відносин на території Раївської сільської ради на 2019-2023 роки для розробки технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, а також на роботи з розробки технічної документації земельної ділянки площею 2,0 га (парк пам’ятка садово-паркового мистецтва Синельниківщини) витрачено кошти в сумі 35,0 тис.грн.


Виконання бюджету 2023 року


       Виконання показників бюджету Раївської сільської територіальної громади за 12 місяців 2023 року здійснювалось на підставі положень Бюджетного Кодексу України, Закону України „Про Державний бюджет України на 2023 рік”, постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590 „Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану” (зі змінами), відповідно рішень та розпоряджень обласної ради та обласної державної адміністрації та рішення сільської ради від 24 листопада 2022 року №782–20/VIIІ “Про бюджет Раївської сільської територіальної громади на 2023 рік” (зі змінами) за 2023 рік.

       Загальна сума надходжень бюджету сільської територіальної громади з урахуванням сум, одержаних з Державного бюджету та бюджетів інших рівнів за січень-грудень 2023 року складає 176992,9 тис.грн, в тому числі по загальному фонду – 173897,3 тис.грн, по спеціальному фонду – 3095,6 тис.грн.

       Річний план дохідної частини бюджету сільської територіальної громади в цілому виконано на 105,3 відсотка.

       Стовідсотково до плану на звітний період по загальному фонду надійшли:

  • базова дотація, що одержується з державного бюджету в сумі 16939,1 тис.грн;
  • додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, шо зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації в сумі 778,2 тис.грн;
  • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 30744,2 тис.грн;
  • додаткова дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 1672,6 тис.грн;
  • субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету надійшла в сумі 70,0 тис.грн.

       Субвенція з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету надійшла до бюджету громади в повному обсязі – 720,8 тис.грн, але невикористані кошти в сумі 655,3 тис.грн було повернуто до обласного бюджету; використані кошти субвенції складають 65,5 тис.грн.

       Інші субвенції з місцевого бюджету до загального фонду надійшли в сумі 2561,5 тис.грн, або 87,4 % до плану, в тому числі: субвенція з обласного бюджету на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2023 році в сумі 170,0 тис.грн надійшла та була використана в повному обсязі на виплати матеріальної допомоги мешканцям громади із незахищених верств населення; на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 9,7 тис.грн; субвенції з інших місцевих бюджетів на утримання закладів соціальної сфери, а саме КНП ЦПМСД в сумі 2381,8 тис.грн. (в тому числі: Роздорська ОТГ- 243,2 тис.грн, Зайцівська ОТГ – 601,7 тис.грн, Славгородська ОТГ – 1536,9 тис.грн). Кошти надходили під фактичну потребу.


Виконання дохідної частини бюджету Раївської сільської територіальної громади за 2023 рік


       Доходи загального фонду бюджету сільської територіальної громади (без урахування міжбюджетних трансфертів) за січень - грудень 2023 року виконано в обсязі 121066,1 тис.грн, що становить 108,9 відсотків виконання до річного уточненого плану. Перевиконання планових показників 2023 року складає 9884,6 тис.грн.

       В порівнянні з минулим роком надходження зросли більш ніж у 2 рази. (У 2022 році надійшло 58601,6 тис.грн).

       Основним джерелом доходів загального фонду бюджету сільської територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, який становить 71,2 відсотка у сумі доходів загального фонду. Надходження по податку та збору на доходи фізичних осіб становлять 86229,5 тис.грн. На перевиконання планових показників вплинуло внесення змін до податкового та бюджетного законодавств.

       В порівнянні з минулим роком надходження податку та збору на доходи фізичних осіб збільшились у 2,5 рази, або на 51608,3 тис.грн, на що вплинуло поява нового коду доходів – 11011300 “Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами” та надходження протягом 9 місяців податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами (код 11010200). В розрізі окремих кодів доходів кошти надійшли:

  • За кодом доходів 11010100 „Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати” в сумі 21464,3 тис.грн.
  • За кодом доходів 11010200 “Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами” надійшло 40442,3 тис.грн.
  • За кодом доходів 11010400 „Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата” надійшло 19255,6 тис.грн.

       За кодом доходів11011300 “Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами” надійшло 4619,7 тис.грн. Вступили в дію зміни до Податкового кодексу України внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України”: податок нарахований за результатами звітів за 2022 рік:

  • За кодом доходів 11010500 “Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування”,: фактично надійшло 447,6 тис.грн.
  • Внутрішні податки на товари та послуги надійшли в загальній сумі 3988,3 тис.грн.
  • По податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в цілому надійшло 2535,8 тис.грн.
  • Земельний податок та орендна плата за землю надійшла в сумі 8591,9 тис.грн.
  • “Транспортний податок з юридичних осіб” надійшов в сумі 52,6 тис.грн.

       Єдиний податок в цілому надійшов в сумі 18669,30 тис.грн, а саме:

  • За кодом доходів 18050300 “Єдиний податок з юридичних осіб” надійшло 1979,4 тис.грн, у порівнянні з минулим роком надходження зросли на 1483,3 тис.грн.
  • За кодом доходів 18050400 “Єдиний податок з фізичних осіб” надійшло 3945,6 тис.грн. У порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 1724,2 тис.грн.
  • За кодом доходів 18050500 “Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків” надійшло 12744,3 тис.грн. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 3939,0 тис.грн.
  • Неподаткові надходження в цілому надійшли в сумі 997,0 тис.грн.
  • До спеціального фонду бюджету сільської територіальної громади надійшло 3095,6 тис.грн.


Виконання видаткової частини бюджету Раївської сільської територіальної громади за 2023 рік


       Загальний обсяг видатків за 2023 рік виконано в обсязі 153495,4 тис.грн, в тому числі: по загальному фонду – 140304,6 тис.грн, по спеціальному фонду – 13190,8 тис.грн. Виконання планових показників за 12 місяців 2023 року становить 89,1%. Фінансування видатків проводилось відповідно до першочерговості, враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від України від 09 червня 2021 року №590 (зі змінами).

       КПКВКМБ 0150 “Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад”

       Видатки бюджету на утримання виконавчого комітету Раївської сільської ради за 2023 рік освоєні в обсязі 18941,8 тис.грн, що при уточненому плані 19521,1 тис.грн становить 97 % виконання.

       Рішенням сесії виконавчого комітету Раївської сільської ради затверджена чисельність працівників органів місцевого самоврядування в кількості 71,5 штатних одиниць.

       Фактична чисельність на звітну дату складає 65,5 штатних одиниць.

       На виплату заробітної плати направлено кошти в сумі 11521,3 тис.грн, становить 100% від планових призначень на нарахування направлено кошти в сумі 2376,1 тис.грн, або 100% до планових призначень на рік.

       По КЕКВ 2210 “Предмети, матеріали, обладнання та інвентар” касове виконання складає 3062,5 тис.грн. Кошти направлено на придбання канцелярського приладдя – 110,0 тис.грн, на придбання паливно-мастильних матеріалів – 1101,9 тис.грн, на придбання запчастин для автомобілів – 201,0 тис.грн, придбання будівельних матеріалів, обладнання, інвентарю для господарської діяльності (дах адмінбудівлі по вул. Таланова 10-А с.Раївка, облаштування обрядової кімнати, офісні меблі та приладдя) – 1649,5 тис.грн.

       На КЕКВ 2240 “Оплата послуг (крім комунальних)” - направлено кошти у сумі 1601,9 т ис.грн. Кошти направлено на оплату послуг: з цілодобового доступу до інформаційної мережі – 32,0 тис.грн; з перезарядки картриджів, з поточного ремонту та технічного обслуговування оргтехніки, кондиціонерів – 110,6 тис.грн; з поточного ремонту транспортних засобів 66,1 тис.грн; з користування аналітично-інформаційної системи, з підтримки та оновлення комп’ютерних програм – 63,4 тис.грн. Виконавчим комітетом Раївської сільської ради на висвітлення діяльності відповідно до Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації” направлено кошти в сумі 53,8 тис.грн; поточний ремонт приміщень для облаштування споруд цивільного захисту – 418,2 тис.грн, страхування авто – 7,5 тис.грн., поточний ремонт прилеглої території адміністративної будівлі по вул.Таланова 10-А с.Раївка-199,9 тис.грн.

       На оплату енергоносіїв спрямовано кошти в сумі 364,5 тис.грн, в тому числі на:- водопостачання і водовідведення – 39,9 тис.грн; електроенергію – 228,7 тис.грн; оплата природного газу – 22,3 тис.грн; оплата інших енергоносіїв – 73,6 тис.грн.

       По КЕКВ 2282 “Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку” видатки складають 12,9 тис.грн - підготовка кадрів у закладах проф.тех,освіти.

       По КЕКВ 2800 “Інші поточні видатки” видатки складають 2,7 тис.грн – судовий збір.

       Касові видатки по спеціальному фонду за 2023 рік складають 880,3 тис.грн.

       Дебіторська та кредиторська заборгованість по загальному та спеціальному фонду станом на 01.01.2024 року відсутня.


КПКВКМБ 7680 “Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування”

       По КЕКВ 2800 “Інші поточні видатки” касові видатки становлять 34,5 тис.грн. Членські внески сплачено до Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування “Асоціація об’єднаних територіальних громад” – 20,1 тис.грн, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України” – 10,3 тиис.грн, Дніпропетровське регіональне відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України” – 4,1 тис.грн.


КПКВКМБ 8110 “Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха”

       Кошти витрачено на виконання заходів програми створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій у Раївській сільській раді на 2023 – 2027 роки.

       Касові видатки складають: по КЕКВ 2210 “Предмети, матеріали, обладнання та інвентар”– 339,4 тис.грн, а саме: на придбання протипожежного обладнання – 51,1 тис.грн та на придбання дизельного пального – 288,3 тис.грн; по КЕКВ 2240 “Оплата послуг (крім комунальних)” касові видатки 42,0 тис.грн - оплачено послуги з встановлення пожежних гідрантів в с.Миролюбівка.


КПКВКМБ 8240 “Заходи та роботи з територіальної оборони”

       На виконання заходів програми територіальної оборони Раївської сільської ради на 2023 рік (зі змінами) (рішення сільської ради від 17.03.2023 року № 827-22/VШ) касові видатки по загальному фонду по КЕКВ 2210 “Предмети, матеріали, обладнання та інвентар” – 1590,5 тис.грн: 410,9 тис.грн – придбання будівельних матеріалів, електроінструментів та обладнання для будівельних робіт, 165,3 тис.грн – придбання меблів, 121,7 тис.грн – придбання побутової техніки, 686,6 тис.грн – придбання ноутбуків, БФР та проекційного екрану, 206,0 тис.грн – супутникових модемів.

       По спеціальному фонду КЕКВ 3110 “Придбання обладнання і предметів довгострокового користування” касові видатки становлять 6033,8 тис.грн: 979,2 тис.грн – квадрокоптер, 366,5 тис.грн - автомобільна радіостанція моторола, 281,3 тис.грн – побутова техніка, 1823,9 тис.грн – придбання БФП, плотера, проектора, 1620,0 тис.грн – апаратний комплекс придушення каналів, 45,8 тис.грн – гідроаналізатор, 432,0 тис.грн – монокуляр нічного бачення, 292,8 тис.грн – ретранслятор моторола, 192,3 тис.грн – контейнер морський.

       Крім того, на виконання заходів програми територіальної оборони Раївської сільської ради на 2023 рік (зі змінами) перераховано кошти субвенції державному бюджету на матеріально-технічне забезпечення військової частини А7036 (ремонт автомобільної техніки) в сумі 2000,0 тис.грн; на спільне виконання заходів Програми територіальної оборони Дніпропетровської області та забезпечення заходів мобілізації на 2022-2024 роки направлено кошти субвенції обласному бюджету з наступною передачею її державному бюджету в сумі 8400,0 тис.грн.


КПКВКМБ 8710 “Резервний фонд”

       Заплановано на 2023 рік в сумі 490,8 тис.грн. Протягом року з резервного фонду бюджету Раївської сільської територіальної громади видатки не проводились.


КПКВКМБ 8820 “Кредитування”

       За 2023 рік в погашення кредитного договору від 27.12.2017 року № 150М щодо надання пільгового довготермінового кредиту, відповідно до постанови КМУ від 29.05.2001 року №584, укладеного між громадянином Куций С.І. та Дніпропетровським регіональним управлінням Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” до бюджету Раївської ТГ, надійшло 9,5 тис.грн (за ККБ 4123).

       Дебіторська та кредиторська заборгованість за вищезазначеними КПКВКМБ по загальному та спеціальному фондах бюджету станом на 01.01.2024 року відсутня.


Міжбюджетні трансферти

       КПКВКМБ 9150 “Інші дотації з місцевого бюджету”. Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів у вигляді іншої дотації у 2023 році надано в сумі 2344,5 тис.грн, що становить 100% до річного плану. Інша дотація спрямовувалась до бюджету Зайцівської сільської територіальної громади на утримання КУ “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Зайцівської сільської ради в сумі 2244535,0 грн та на утримання районної ради – 100,0 тис.грн.

       КПКВКМБ 9770 “Інші субвенції з місцевого бюджету”. За 2023 рік використано кошти в сумі 10448,8 тис.грн, із них кошти перераховувались:

  • до бюджету Синельниківської міської територіальної громади в загальній сумі 2003,6 тис.грн, в тому числі: на виконання заходів програми “Здоров’я населення на 2023-2025 роки” для КНП “Синельниківська центральна міська лікарня” на відшкодування роботи лікарської комісії – 120,0 тис.грн; на відшкодування за спожиті енергоносії – 1036,1 тис.грн; на співфінансування придбання комп’ютерного томографу та облаштування приміщення лікарні виділено та профінансовано в сумі 1200,0 тис.грн, але кошти були використані частково лише на придбання томографу в сумі 638,5 тис.грн (невикористані кошти субвенції в сумі 561,5 тис.грн повернуто до бюджету Раївської громади); на виконання заходів програми розвитку освіти на 2021-2023 роки на відшкодування витрат по підвозу дітей до навчальних закладів профінансовано в сумі 352,9 тис.грн, освоєно – 208,9 тис.грн (невикористані кошти в сумі 143,9 тис.грн повернуто до бюджету громади);
  • до бюджету Солонянської селищної територіальної громади в сумі 19,5 тис.грн на виконання заходів програми розвитку освіти на 2021-2023 роки для оплати послуг комунальній установі “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Солонянської селищної ради;
  • обласному бюджету – 25,7 тис.грн на виконання заходів програми створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій у Раївській сільській раді на 2023–2027 роки на забезпечення поповнення регіонального матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

       КПКВКМБ 9800 “Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів”. За 2023 рік з бюджету громади направлено кошти у вигляді субвенції державному бюджету на виконання заходів програми розвитку цивільного захисту в Раївській сільській раді на 2021-2025 роки в сумі 350,0 тис.грн (на придбання аварійно-рятувального обладнання та будівельних матеріалів для 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області); на виконання заходів програми підтримки державної політики в сфері казначейського обслуговування бюджетних установ міста Синельникове та Синельниківського району Дніпропетровської області на 2023 рік в сумі 8,0 тис.грн на оплату за спожиту електроенергію.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux