Звіт Раївського сільського голови за 2024 рік
опубліковано 21 лютого 2025 року о 15:41

       Відповідно до ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” пропонується звіт Раївського сільського голови за 2024 рік.

       Минулий, 2024 рік був не легким, але ми продовжували працювати однією командою – депутати, аграрії, старости, працівники виконавчого комітету.

       Ми надавали необхідні послуги мешканцям громади, вимушеним переселенцям, підтримували та допомагали Збройним силам України. Ми протягом року переглянули всі пріоритетні напрямки і приймали рішення про першочергові напрямки роботи, кожен працював на своєму фронті.

       Багато мешканців нашої громади захищають нашу батьківщину, тож дякуємо кожному із них, за можливість працювати, виховувати дітей та ходити до школи.

       Але за минулий рік сумну звістку отримали 13 родин захисників. Щирі співчуття родинам захисників. Давайте пам’ятати та шанувати кожного з них, тих хто поліг за незалежність України.

 

       Сесійна діяльність

 

       У 2024 році ми, разом із депутатським корпусом, провели 10 пленарних засідань, на яких прийнято 265 рішень, попередньо погоджених на засіданнях постійних комісій сільської ради (з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку – 10 засідань протягом року; з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, торгівлі, розвитку інфраструктури та з гуманітарних питань – 5 засідань; з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища – 7; з питань законності, депутатської діяльності, етики, розвитку місцевого самоврядування та зв’язку з засобами масової інформації – 9).

       Програми - комплекс взаємопов'язаних завдань і заходів, які спрямовані на розв'язання найважливіших проблем розвитку сільської ради. Всього в сільській раді діють 31 програми. У звітному періоді було оновлено 10 діючих програм та нових прийнято 5 програм: “Програму територіальної оборони Раївської сільської ради на 2024 рік”, “Комплексну програму підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у Раївській сільській територіальній громаді на 2024 – 2028 роки”, “Програму підтримки державної політики в сфері казначейського обслуговування бюджетних установ Раївської сільської ради на 2024 рік”, “Програму встановлення сонячних електростанцій та установок зберігання електроенергії в будівлях закладів освіти, здоров’я та в інших будівлях комунальної власності Раївської сільської ради на 2024–2026 роки”, “Програму розвитку й підтримки сфери надання адміністративних послуг у Раївській сільській раді на 2024 – 2026 роки”.

       Протягом звітного періоду явка депутатів на сесіях склала 67%.

       За звітний період сільським головою було видано 368 розпоряджень з кадрових питань та 288 - з основної діяльності. Проведено 28 засідань виконавчого комітету, де прийнято 249 рішень.

 

       Звернення громадян

 

       Звернення від громадян це один із пріоритетних напрямків діяльності ради.

       У сільській раді забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативне вирішення порушених в них питань.

       Протягом року для вирішення проблем, які турбують жителів сіл, розглянуто 27 запитів на отримання публічної інформації та 71 звернення, серед яких: про виділення земельних ділянок, надання гуманітарної допомоги пенсіонерам, вимушеним переселенцям та особам, які опинилися в складних життєвих умовах, налагодження благоустрою на старостинських округах та інші.

 

       Підвищення професійного рівня

 

       У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні у 2024 році працівники виконавчого комітету підвищували свій професійний рівень переважно онлайн з використанням різних навчальних платформ та участі у вебінарах, практикумах, які організовували та проводили: Дніпропетровське регіональне відділення ”Асоціація міст України”, ВАОМС “Асоціація об’єднаних територіальних громад” Всеукраїнська асоціація громад, Дніпропетровський регіональний офіс Програми ”U-LEAD з Європою”, Дніпропетровські обласна державна адміністрація та обласна рада.

       Відповідно до розпорядження сільського голови від 14 грудня 2023 року №276–р “Про затвердження Плану навчання фахівців Раївської сільської ради, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням навчання у сфері цивільного захисту на 2024 навчальний рік” навчання у сфері цивільного захисту пройшли 5 працівників (староста та працівники відділів виконавчого комітету).

 

       Підтримання правопорядку

 

       Впродовж 2024 року до адміністративної комісії при виконавчому комітеті сільської ради надійшло 6 протоколів про адміністративні правопорушення, за результатами розгляду яких винесені постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу. До бюджету сільської ради надійшли кошти у сумі 13634 гривні.

       Виконавчий комітет активно співпрацює з Синельниківським РВ №2 філії ДУ „Центр пробації” у Дніпропетровській області, яким у 2024 році було направлено 2 засуджених до відбування покарання у вигляді громадських робіт на території нашої громади.

       В рамках діючої “Програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, у Раївській сільській раді на 2023–2025 роки” у 2024 році особи для виконання суспільно корисних робіт до нашої громади не направлялися.

       На виконання заходів “Програми забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території Раївської сільської ради на 2021-2025 роки” в 2024 році було виділено 300000,0 грн. на зміцнення матеріально-технічної бази та придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення патрулювання працівників Синельниківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.

       Представники старостинських округів, комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області та поліцейські офіцери громади активно співпрацюють задля підтримання правопорядку та профілактики правопорушень на території сільської ради, здійснюють спільні виїзди до сімей, які потрапили в складні життєві обставини, тощо.

 

       Співпраця з міжнародними донорськими організаціями

 

       Раївська громада відкрита для співробітництва і партнерських відносин з міжнародними донорськими організаціями.

       Протягом 2024 року отримано матеріальні цінності, як благодійна допомога на загальну суму 3 901,7 тис. гривень.

       Значну допомогу в підтриманні безперебійного забезпечення питною водою мешканців громади та мешканців міст Синельникове та Павлоград надано від міжнародних організацій, а саме:

  • Філія компанії “Людина в біді (Člаvěk v tísni) в Україні” на загальну суму 1 678 881,0 грн (лабораторне обладнання, хлоратор, насос-дозатор);
  • Благодійна організація “Благодійний фонд “Прем’єр Уржанс Інтернасьональ” на загальну суму 972, 2 тис. грн. (інструменти та матеріали для проведення аварійних робіт).

       Гуманітарна допомога надана ЮНІСЕФ для закладів освіти в сумі 1079,9 тис. грн. (генератори 3 шт., підручники, телевізор, комп'ютерне обладнання дезінфікуючі засоби, індивідуальні освітні набори для учнів).

       Благодійний фонд „АЦЛАХА” надав гуманітарну допомогу на загальну суму 167,3 тис. грн (генератори PGE 80).

 

       Соціальне забезпечення

 

       Для підтримки населення громади прийняті та діють: програма соціального захисту населення Раївської сільської ради на 2024-2026 роки; програма підтримки сімей, жінок та молоді у Раївській сільській раді на 2024-2026 роки; програма оздоровлення, відпочинку дітей та молоді у Раївської сільській раді на 2022 – 2025 роки.

       Для забезпечення державних гарантій та виконання заходів програми соціального захисту населення сільської ради були використані кошти на:

  • компенсаційні виплати в сумі 293 150,99 гривні за надання соціальних послуг 11 непрацюючим фізичним особам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю;
  • компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян в сумі 1 075 795,00 грн.;
  • компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на залізничному транспорті (50 осіб на суму 3 362,40 грн);
  • на поховання 13 бійців, які загинули, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет України, та оплату кейтерингових послуг витрачено кошти в сумі 364 284,00 грн.

       Для підтримки населення при виконавчому комітеті Раївської сільської ради створена та діє комісія по розгляду звернень громадян щодо надання їм матеріальної грошової допомоги. Протягом звітного року на 14-ти засіданнях розглянуто 53 заяви.

       Матеріальна допомога виплачена на загальну суму 611 500,00 грн, серед яких:

  • 41 особа отримала матеріальну допомогу у зв’язку з потребою у лікуванні на загальну суму 177 500,00 грн.;
  • 8 осіб отримали допомогу у зв’язку з ювілеєм (90 та 100 років) на загальну суму 16 000 грн;
  • 4 особам виплачена матеріальна допомога у зв’язку з настанням складних життєвих обставин через збройну агресію росії на суму 368 000,00 грн;
  • 7 осіб отримали матеріальну допомогу на лікування на суму 50 000,00 грн. з обласного бюджету.

       Матеріальна допомога виплачується шляхом перерахування коштів на рахунок банку, що зазначений одержувачем.

       З обласного бюджету місцевому бюджету Раївської сільської ради виділено кошти в сумі 11 553,95 грн для забезпечення безкоштовними ліками 6 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Комунальним закладом “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради заключено угоду на обслуговування громадян зазначеної категорії з аптекою № 59 в м. Синельникове.

       Протягом 2024 року Програма оздоровлення, відпочинку дітей та інших пільгових категорій населення Раївської сільської ради на 2022 – 2025 роки не фінансувалась. За кошти державного бюджету 19 дітей - вихованців дитячих будинків сімейного типу були оздоровлені в таборах, що знаходяться в Буковелі та м. Яремче Івано-Франківської області.

       Протягом 2024 року під соціальним супроводом фахівців Центру перебували 137 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. За результатами роботи: 31 сім’ю знято з обліку в зв’язку з подоланням складних життєвих обставинах, у 69 сім’ях мінімізовані складні життєві обставини та в 5-х сім’ях не досягнуто позитивного результату та 4 сім’ї зняті з обліку через зміну місця проживання.

 

       Підтримка сімей, жінок та молоді

 

       Протягом звітного періоду фахівцями КЗ „Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради проведено роботу із сім’ями різних пільгових категорій, і в першу чергу, в яких виховуються діти. У звітному році на території сільської ради проживали:

  • 156 – багатодітних сімей (в яких проживають 545 дітей);
  • 18 – сімей, які отримують допомогу як малозабезпеченим сім’ям;
  • 137 – сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (в яких проживають 215 дітей);
  • 467 – внутрішньопереміщених осіб (в яких проживають 118 дітей);
  • 41 – дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування;
  • 46 – членів сімей, в яких загиблі військовослужбовці;
  • 8 – осіб, яким виповнилось 90 та 100 років у 2024 році.

       Станом на 01.01.2025 року на території сільської ради функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховуються 30 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

       Для виконання заходів програми сімей, жінок та молоді у Раївській сільській раді у 2024 році виділено та витрачено кошти в сумі 77 450, 21 гривень. За вказані кошти придбані:

  • солодощі до новорічних та різдвяних свят на суму 56 856,00 грн для 400 дітей різних пільгових категорій;
  • подарунки до дня захисту дітей на суму 20 594,21 грн для 49 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківських прав та дітей, батьки яких загинули у війні.

       У рамках співпраці з Центром кризової підтримки “Спільно”, у співпраці з гуманітарною організацією People in Need Ukraine та за фінансової підтримки чеського народу, на базі КЗ “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради відкрився Простір дружній для дитини, в якому передбачені різноманітні послуги для батьків та дітей: психолога (арт-терапія, соціально-психологічні тренінги для дітей та батьків, тренінги для батьків “Батьківство в радість”); фізичні активності, анімація, майстер класи та настільні ігри.

       На забезпечення функціонування простору для дітей та батьків, комунальному закладу “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради від ГО “Спільно” передано благодійну допомогу у вигляді матеріальних цінностей на загальну суму 203 512,00 грн., в тому числі: меблі, ковролін, спортивний куточок, канцтовари, настільні ігри для дітей, дрібні меблі, телевізор, приладдя для занять спортом, зарядна станція EcoFlow Lelta 2, багатофункціональний пристрій та ін.

       Протягом листопада - грудня 2024 року заходами в просторі дружньому до дитини, охоплено 77 дітей та 33 дорослих Раївської сільської ради.

       До новорічних та різдвяних свят усі учасники отримали цінні подарунки, які надані громадською організацією “Спільно” у рамках зазначеного проєкту.

 

       Соціальний захист населення та ветеранська політика

 

       Протягом 2024 року опрацьовано 735 пакетів документів, наданих громадянами для отримання різних видів соціальних послуг, з них: 238 – для призначення субсидій, 244 – для отримання державних соціальних допомог, 96 – для оформлення різних видів пільг, 157 – взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

       Опрацьовано та видано 119 рішень про відкриття соціального супроводу сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах та закрито 41 супровід. На кінець 2024 року на території громади зареєстровано 453 внутрішньо переміщених особи, які отримали протягом року гуманітарну допомогу у вигляді: наборів продуктів харчування, гігієнічних наборів, одягу та взуття. У листопаді 2024 року створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Раївської сільської ради. Це консультативно-дорадчий орган, який об’єднує між собою внутрішньо переміщених осіб нашої громади. Також протягом звітного періоду допомогу отримали пенсіонери, багатодітні сім’ї, сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Сектор з питань соціального захисту населення та ветеранської політики виконавчого комітету сільської ради співпрацював з міжнародними та благодійними організаціями:

  • Міжнародний благодійний фонд “КАРІТАС УКРАЇНИ”;
  • Благодійна організація “Благодійний фонд “Мрія у долонях”;
  • Благодійна організація “Перехрестя Плюс”;
  • Благодійний фонд “Час добра”;
  • Благодійна організація “Товариство Червоного Хреста України”.

       За поточний рік сектором з питань соціального захисту населення та ветеранської політики виконавчого комітету сільської ради прийнято 68 заяв від власників житлових приміщень на компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Всього у житлових приміщеннях було розміщено 68 осіб з числа внутрішньо переміщених. Також до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг через “Єдину інформаційну систему соціальної сфери” включено два надавачі соціальних послуг: комунальний заклад “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області” та комунальний заклад “Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області”.

       У 2024 році опрацьовано, призначено та виплачено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на суму 293150,99 тис. грн.

       У жовтні 2020 року затверджена Комплексна програма підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у Раївській сільській територіальній громаді на 2024 –2028 роки. Визначено структурний підрозділ, на який покладено функції з реалізації ветеранської політики – сектор з питань соціального захисту населення та ветеранської політики виконкому Раївської сільської ради. Проблемами ветеранів також опікуються фахівці: КЗ “Центр надання соціальних послуг” Раївської сільської ради, Центру надання адміністративних послуг, Комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги”.

       З жовтня 2024 року розпочата, за рахунок обласного бюджету, соціально-психологічна адаптація ветеранів та членів їх сімей в лікувально-оздоровчих закладах Дніпропетровської області. Скористався даним видом адаптації 1 ветеран нашої громади. В цьому році планується продовжити надання даного виду допомоги ветеранам.

 

       Інформування населення та цифрові технології

  

       З урахуванням реалій сьогодення, значна робота проводилася для надання допомоги нашим захисникам, облаштуванню прихистку та забезпеченню потреб внутрішньо переміщених осіб, пошуку і залученню партнерів з волонтерських та благодійних організацій. Все це знаходить відображення в публікаціях на офіційному акаунті Раївської сільської ради та сторінках комунальних закладів в мережі Фейсбук і в регіональній газеті “Берег надій”.

       Протягом року на сторінках друкованого ЗМІ публікувалися виступи сільського голови з нагоди державних свят та пам’ятних дат, в соціальних мережах – роз’яснювальні матеріали від Міністерства ветеранів України для учасників бойових дій та членів їх сімей, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства соціальної політики України, Системи безоплатної правничої допомоги, Нацполіції, Центру рекрутингу української армії, інформації для ВПО, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” (щотижнево), щодо діючих грантових програм для різних категорій населення, з техніки безпеки, охорони здоров’я, оголошення щодо вакансій, новини сільської ради тощо.

       На офіційному сайті сільської ради впродовж звітного періоду було опубліковано 162 новини, серед яких:

  • 22 направлені на інформування громадян щодо власного здоров’я;
  • 21 стосуються підтримки ветеранів та ветеранок України, а саме: служби зайнятості для ветеранів, ваучери на навчання, телефона лінія для ветеранів, програми для навчання та працевлаштування, бізнес школи та шлях ветерана;
  • 20 призначені для інформування внутрішньо переміщених осіб стосовно захисту прав під час та після завершення військового стану, мобільного хабу Харківщина, соціальна допомога та фінансова допомога для власної справи, а також 11 новин направлені на підвищення рівня обізнаності внутрішньо переміщених осіб про їхні права в отриманні медичної допомоги в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення, запровадженою Національною службою здоров’я України;
  • 10 інформаційних пам’яток, які спрямовані на підвищення рівня обізнаності громадян щодо правил безпеки життєдіяльності та поведінки у надзвичайних ситуаціях;
  • 6 публікацій щодо інформаційних кампаній: “Дитину повернути не страшно”, “Україна для кожної дитини”, “Україна для кожної дитини. Це важливо”;
  • 6 стосуються правочинної допомоги та консультації для громадян;
  • 6 інформаційні повідомлення громадян від Дніпропетровської філії “Газмережі”;
  • 5 направлені на популяризацію молодіжної політики у громаді;
  • 4 новини спрямовані на легалізацію ринку праці;
  • 4 публікації щодо ярмарок вакансій, у тому числі й військових бригад;
  • 4 інформаційних матеріали для роботодавців щодо компенсацій за створення робочих місць для осіб з інвалідністю;
  • 3 спрямовані на інформування стосовно малого та середнього бізнесу;
  • 3 призначені для інформування громадян стосовно розвитку системи сімей патронатних вихователів;
  • 2 новини стосуються проведення громадських обговорень;
  • та інші.

       Упродовж звітного року у Раївській громаді було впроваджено наступні елементи електронної демократії: “Е‑звернення”, “Е‑петиції”, “Е‑консультації” та “Громадський бюджет”. Пункти незламності громади забезпечені Wi‑Fi доступом до мережі Інтернет з підтримкою технології xPon, а також громада зареєструвалася на платформі “Дія. Цифрова громада”.

       З метою забезпечення доступності та підвищення рівня обслуговування мешканців сільської ради для ЦНАП виконавчого комітету Раївської сільської ради в 2024 році придбано спеціальний автоматизований комплекс “Мобільний кейс”. Запроваджено можливість реєстрації до Центру надання адміністративних послуг та віддалених робочих місць на офіційному сайті громади за допомогою сервісу cherga.diia.gov.ua.

       Громада підключилася до “Проду” Єдиного державного реєстру адрес, представники громади завершили навчання щодо роботи у даному реєстрі та завершила верифікацію 100% вулиць на території громади.

  

       Військовий облік та мобілізаційна робота

  

       На військовому обліку в сільській раді станом на 01.01.2025 року перебуває–1230 військовозобов’язаних, з них: офіцерів - 22; солдатів, сержантів–569; жінок –81; призовників – 350. З сільської ради протягом 2024 року призвано - 61 військовозобов’язаного. Всього з 24.02.2022 року призвано по мобілізації для проходження служби в Збройних Силах України 362 військовозобов’язаних.

       З метою проведення приписки до призовної дільниці у 2024 році 60 юнаків (2007 р.н.) пройшли медичну комісію.

       На виконання заходів “Програми сприяння підготовці, проведенню мобілізації та призову громадян сільської ради до лав Збройних Сил України на 2021-2025 роки виділено 183850,0 грн для організації проведення призову громадян на строкову військову службу, на військову службу за контрактом та призову військовозобов’язаних під час мобілізації, а саме придбання комп’ютерної техніки, виготовлення бланків, придбання канцелярських товарів для Синельниківського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та придбання будівельних матеріалів для ремонту даху призивної дільниці.

       У заходах з оповіщення населення беруть активну участь старости сільської ради, адже під час дії воєнного стану цей напрямок роботи став одним з найвідповідальніших.

       На виконання заходів програми територіальної оборони Раївської сільської ради на 2024 рік направлено кошти у вигляді субвенції державному бюджету на загальну суму 2185388,0 грн: на придбання кабельно-провідникової продукції та супутних товарів для В/ч Т0940 - 200000,0 грн; придбання акумуляторних батарей, оргтехніки, тепловізійних прицілів, РЕБів, підсилювачів сигналу мультичастотних "окопний", секторальної та "купольної" дії для В/ч А7036 – 1985388,0 грн

 

       Сфера державної реєстрації та ЦНАП

  

       У 2024 році відділ державної реєстрації здійснював функції держави у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

       Протягом звітного періоду державними реєстраторами у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень зареєстровано та розглянуто всього 3 541 заяв про державну реєстрацію прав. Всього протягом 2024 року заявниками сплачено до місцевого бюджету адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на загальну суму 719 888,0 грн.

       Протягом вищевказаного періоду державним реєстратором у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вчинено всього 288 реєстраційні дії. Всього протягом 2024 року сплачено до місцевого бюджету адміністративного збору за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 52 410,0 грн.

       З січня 2022 року функціонує Центр надання адміністративних послуг Раївської сільської ради, який складається з 7 адміністраторів та керівника. Відкриття ЦНАП дозволило створити нові віддалені робочі місця та покращити якість надання послуг населенню громади. В звітному році придбано спеціалізований автономний комплекс “Мобільний кейс” - це компактне, але повноцінне робоче місце адміністратора, завдяки якому адміністратори ЦНАП надають послуги на виїзді, за місцем знаходження заявників. На придбання використано кошти в сумі 50000,00 грн. - з обласного бюджету, 46000,00 грн. - з місцевого бюджету.

       Протягом звітного періоду Центр надання адміністративних послуг надав 10698 послуг, з них: взяття на облік та допомога ВПО-263, реєстрація місця проживання/зняття з реєстрації - 481, надання витягів з реєстру територіальної громади - 2373, реєстрація актів цивільного стану -180. Від надання зазначених послуг до бюджету громади надійшли кошти в сумі 55220,0 грн.

 

       Житлово-комунальне господарство та благоустрій

  

       На виконання заходів Програми розвитку житлово-комунального господарства, дорожньої інфраструктури та благоустрою населених пунктів Раївської сільської ради на 2022 - 2026 роки використані кошти на загальну суму 4324338,95 грн.

       Мережа автомобільних доріг сільської ради складається з доріг комунальної та державної власності, яка представлена дорогами місцевого значення та державного значення.

       Утримання доріг місцевого значення в зимовий період доручено спеціалізованій підрядній організації. Утримання доріг комунальної власності забезпечується за допомогою залучення місцевих агровиробників та комунального підприємства ЖКГ “Раївське”.

       У звітному періоді придбано зупинку громадського транспорту, загальною вартістю 50000,0 грн яку встановлено в селі Морозівське.

       Протягом 2024 року здійснювалися заходи з утримання дорожньо-мостового господарства доріг комунальної власності на загальну суму 2329801,14 грн. (поточний ремонт – 599688,00 грн, грейдерування – 78264,34 грн, придбання шлаку – 417372,00 грн, відсіву – 9000 ,0 грн, асфальто-бетону – 862836,00 грн, бітумної емульсії - 81640,00 грн., асфальтної крихти (зріз) - 261000,0 грн).

       Для модернізації та забезпечення належного функціонування вуличного освітлення було придбано світильники та LED-лампи на загальну суму 129048,0 грн. Це дозволило замінити застарілі лампи, покращити енергоефективність освітлення та створити комфортніші й безпечніші умови для мешканців громади.

       На виконання заходів Програми розвитку водного господарства Раївської сільської ради на 2021-2025 роки використані кошти на загальну суму 495595,04 грн. З метою покращення якості водопостачання у 2024 році виконано роботи з заміни водопровідної мережі с. Миролюбівка загальною протяжністю 10,2 км. Придбано метеріали для скважини в селі Михайлівка на суму 336885,04 грн, насоси в с. Михайлівка, с. Шевченківське, с. Миролюбівка на суму 93710,0 грн. Профінансовані послуги з оновлення дозволу на спецводокористування для свердловин громади на суму 65000,0 грн.

 

       Енергоефективність та енергозбереження

  

       Для вирішення проблеми резервного електропостачання генераторами укомплектовані всі комунальні заклади освіти, 5 закладів КНП „Центр надання первинної медико-санітарної допомоги” (амбулаторії), та всі 7 свердловин на території сільської ради. Всього в громаді наявні 47 генераторів.

 

       Пошкодження нерухомого майна внаслідок військової агресії 

  

       У 2024 році зафіксовано пошкодження семи об’єктів нерухомого майна фізичних осіб внаслідок військової агресії російської федерації. Відповідно до поданих заяв надано:

  • матеріальну допомогу з місцевого бюджету у сумі 370000 грн;
  • компенсацію для відновлення житлових будинків з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення” - 781140,37 грн.

 

       Громадські роботи

  

       Протягом звітного періоду були організовані громадські роботи з оплатою 20% за рахунок коштів Синельниківської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості та 80% за рахунок коштів місцевого бюджету.

       На виконання заходів Програми про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру на 2022-2024 роки використано на оплату праці кошти в сумі 509295,14 грн. – за рахунок місцевого бюджету, з державного бюджету–107680,22 грн. Безробітні залучались до робіт із благоустрою населених пунктів громади (задіяно 13 працівників).

 

       Гуманітарна сфера 

       Освіта

  

       Протягом 2024 року всі заклади загальної середньої освіти працювали в очному форматі (офлайн та змішаному режимі). Заклади дошкільної освіти працювали як в очному так і дистанційному режимі.

       На утримання закладів освіти протягом поточного року витрачено коштів на загальну суму 86 941 333,68 грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 73 632 667,38 грн та спеціальному фонду в сумі 13 308 666,30 грн.

       За рахунок коштів місцевого бюджету утримується 9 закладів освіти:

  • заклади дошкільної освіти -3;
  • заклади загальної середньої освіти - 6 (в тому числі 1 опорний заклад до складу якого входить одна філія).

       З бюджету сільської територіальної громади на утримання закладів освіти за загальним фондом витрачено коштів у сумі 37 784 651,63 грн, з них на утримання закладів загальної середньої освіти – 33 530 621,89 грн на утримання закладів дошкільної освіти за загальним фондом із сільського бюджету – 33 530 621,89 грн.

       На заробітну плату з нарахуваннями витрачено кошти в загальній сумі 54 681 695,65 грн, з них кошти освітньої субвенції – 35 359 750,42 грн.

       Протягом звітного року в закладах освіти навчалось 27 дітей з особливими освітніми потребами. На надання корекційно-розвиткових послуг даній категорії учнів витрачено 66 827,00 грн, з них за рахунок коштів субвенції з державного бюджету – 18 968,00 грн.

       За звітний рік відповідно до концепції “Нова українська школа” облаштовано мультимедійним та комп’ютерним обладнанням 7 кабінетів природничої галузі закладів загальної середньої освіти, на яке витрачено 1 570 221,00 грн коштів державної субвенції та 395 099,00 грн місцевого бюджету.

       Загальна сума коштів, що витрачена на придбання продуктів харчування по закладах освіти складає за рахунок коштів загального фонду 2 100 527,91 грн, за рахунок спеціального фонду (батьківської плати) - 1 133 163,67 грн та за рахунок коштів державної субвенції для забезпечення харчуванням учнів початкових класів – 333 613,23 грн. Протягом 2024 року безкоштовно харчувались учні 1-4 класів та учні пільгових категорій, затверджених рішенням сільської ради від 08.12.2023 року № 964-30/VIII “Про встановлення вартості харчування учнів, вихованців у закладах освіти сільської ради на 2024 рік”. Вартість харчування для учнів закладів загальної середньої освіти становила 30,0 грн на 1 діто-день, дітей в дошкільних закладах освіти - 30,00 грн при одноразовому харчуванні та 60 грн при дворазовому.

       Відповідно до рішення сільської ради від 19.06.2019 року № 556-38/VII „Про затвердження положення про призначення та виплату одноразових премій обдарованим дітям Раївської сільської ради” (зі змінами) кошти в сумі 26100,00 грн спрямовані на преміювання обдарованих дітей. Шестеро дітей-сиріт, які досягли 18-річного віку у 2024 році отримали одноразову допомогу на загальну суму 10860,00 грн.

       З метою забезпечення доступу до якісної освіти у 2024 році за кошти спеціального фонду сільського бюджету придбано 3 шкільні автобуси на загальну суму 8 998 500,00 грн. Крім цього, отримано 1 шкільний автобус від обласної державної адміністрації на умовах співфінансування. Сума співфінансування з місцевого бюджету громади склала 401 000,00 грн.

       Протягом 2024 року заклади освіти отримали як благодійну допомогу матеріальні цінності на суму 1 079 947,63 грн.: генератори в кількості 3 шт., підручники, телевізор, комп’ютерне обладнання дезінфікуючі засоби.

       На утримання комунального закладу “Малий груповий будинок” Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області в 2024 році з місцевого бюджету витрачено кошти в сумі 892769 грн.

 

       Охорона здоров’я

 

       Послуги по охороні здоров’я надаються КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради”, якому підпорядковано 6 амбулаторій загальної практики сімейної медицини нашої громади. Крім того, функціонує 5 медичних пунктів тимчасового базування, де здійснюється надання лікарської допомоги 1-2 рази на місяць. Після початку повномасштабного вторгнення рф всі структурні підрозділи підприємства працюють в штатному режимі, надаючи допомогу як мешканцям громади, так і внутрішньо переміщеним особам.

       На утримання КНП „ЦПМСД„РСР” у 2024 році було передбачено кошти сільського бюджету у загальній сумі 4023763,0 грн., використано у сумі 3684809,55 грн., що становить 91,6 % від запланованих бюджетних асигнувань.

       Кошти КНП “ЦПМСД„РСР” витрачались на наступні заходи:

  • на заробітну плату з нарахуваннями у сумі 1344396,59 грн.;
  • на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю використано кошти у сумі 493727,49 грн, в т.ч. для придбання паливо мастильних матеріалів у сумі 250000,0 грн., придбання вхідних металевих дверей для Василівського МПТБ – 16600,0 грн., запасних частин для авто у сумі 29678,0грн., придбання канцелярських товарів, медичних та статистичних бланків, господарчих матеріалів для структурних підрозділів у сумі 197449,49 грн.
  • на медикаменти та перев'язувальні матеріали на загальну суму 509298,91 грн, в т.ч. на медикаменти для пільгової категорії населення – 320828,25 грн, придбання засобів індивідуального медичного захисту та дезінфікуючих засобів – 36000,0 грн, придбання медичних та перев’язувальних матеріалів на час воєнного стану – 60000,0 грн., придбання медикаментів для невідкладної допомоги – 38592,91 грн., придбання вакцини – 53877,75 грн.
  • на придбання молочних сумішей для однієї дитини народженої від ВІЛ інфікованої матері використанні кошти у загальній сумі – 9276,96 грн.
  • на оплату послуг (крім комунальних) використані кошти у сумі 346571,01 грн., в т.ч.: проведено поточний ремонт системи опалення в Луб’янській АЗПСМ у сумі 59864,76 грн, поточний ремонт козирка над входом в приміщення Василівського МПТБ у сумі 10600,0 грн. Крім того, на послуги з чистки димоходів, послуги утилізації небезпечних відходів, технічне обслуговування вогнегасників, повірка сигналізаторів газу, технічне обслуговування газопроводу, вивіз сміття та нечистот, оплата Інтернету по структурних підрозділах, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, послуги з поточного ремонту та обслуговування комп’ютерної та оргтехніки, використано кошти у сумі 276106,25 грн.
  • на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у сумі 981538,59 грн.

       КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Раївської сільської ради” активно співпрацювало з благодійними організаціями та фондами, громадськими організаціями. Так, завдяки співробітництву з благодійними організаціями та фондами такими, як “НЕУРЯДОВА ОРГАНІЗАЦІЯ” ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН”, “Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги”, “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”, підприємство отримувало: вироби медичного призначення, медичне обладнання, планшет, ноутбуки у комплекті, конвектори – 5 штук, плантогроф, багатофункціональні пристрої, меблі, набір камертонів.

 

       Молодіжна політика, сфера фізичної культури та спорту

  

       У зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф проти України та запровадженні мобілізаційних та безпекових заходи заплановані змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти проводились обмежено.

       За звітний рік у рамках Програми розвитку фізичної культури і спорту проведено 12 змагань з волейболу, баскетболу, футболу, футзалу, шахів та шашок між закладами загальної середньої освіти сільської ради, учасниками яких стали 510 учнів.

       12 мешканців громади в категорії 18+ брали участь у 2 змаганнях: волейбол серед жінок та змагання для ветеранів з шашок.

       За 2024 рік на реалізацію завдань Програми розвитку фізичної культури і спорту використано 40000 грн коштів місцевого бюджету, за які було придбано спортивний інвентар та нагородна атрибутика. З інших джерел кошти не використовувались.

       Відповідно до Програми національно-патріотичного виховання проведено І та ІІ етапи гри “Сокіл” (“Джура”) в яких взяли участь – 50 учнів та учениць з п’яти ліцеї громади. Організовано челендж “22 Відтискання”, в якому учні всіх закладів загальної середньої освіти громади протягом 22 днів виконували спортивні вправи в підтримку захисників і захисниць України та публікували відео їх виконання на сторінках соціальних мереж громади та закладів освіти. Всього у заході взяло участь 111 учнів та учениць. Наприкінці 2023/2024 навчального року для учнів закладів загальної середньої освіти організовано екскурсійну одноденну поїздку “Пізнай свій край” по пам’ятним та історичним місцям громади. В екскурсійній поїздці взяло участь 121 учнів та учениць.

 

       Культура і духовність

  

       Культурні послуги мешканцям територіальної громади надаються комунальним закладом “Центр культури та дозвілля Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської областіˮ. До складу Центру входить 14 філій (6 Будинків культури та 8 сільських клубів).

       На утримання клубних закладів використано кошти в сумі 7414283,03 грн.

       Виконано ремонт системи опалення в Вербівському та Грушувато-Криничному сільських клубах, тож тепер з 14 філій опалюються 11. З 14 клубних закладів 10 – потребують поточного ремонту, 2 – капітального.

       Капітальні видатки у сумі 68000,0 грн. використані на придбання 2 булер’янів для Вербівського і Грушувато-Криничного сільських клубів, 35000,0 грн – на придбання ноутбуку для Раївського центру культури та дозвілля.

       На проведення поточних ремонтів та покращення матеріально-технічної бази закладів культури використано 50550,0 грн, а саме: проведено поточний ремонт Вербівського і Грушувато-Криничного сільських клубів.

       Інші видатки на утримання клубних закладів склали 570195,0 грн (послуги інтернету, обслуговування газопроводів та котлів, повірка вогнегасників тощо).

       Незважаючи на повномасштабне воєнне вторгнення, працівники культури працюють над створенням та організацією діяльності творчих колективів, гуртків, студій, розвитком аматорського мистецтва та самодіяльної народної творчості, знаходячи для цього нові методи та прийоми роботи, активно використовуючи онлайн-платформи. До творчої діяльності долучається приблизно однакова кількість як дитячого, так і дорослого населення: з 51 клубного формування 30 – дитячих і 21 – дорослих. Всього до занять в клубних закладах залучено 574 осіб. Проведено 1125 культурно-мистецьких заходів, що проводилися протягом року здебільшого онлайн.

       Результати діяльності публікуються на сторінках клубних закладів та в групі Раївського центру культури та дозвілля в мережі Фейсбук.

       Проведено 13 траурних мітингів, під час яких проводжали в останній путь загиблих Героїв, відкрито 10 меморіальних дошок в пам’ять про їх подвиг. Організовано і проведено урочисту церемонію вручення ордена “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) дружині військовослужбовця Юрія ХАРЧЕНКА. 6 грудня в Раївці відбулося урочисте відкриття Місця Пошани військовослужбовцям, які загинули під час бойових дій на території України.

       Оновлений Реєстр майстрів народно-ужиткового мистецтва Раївської сільської ради складається з 51 особи.

       З метою збереження елемента нематеріальної культурної спадщини (ляльки-мотанки), передачі надбання молодому поколінню майстрами студії ужитково-прикладного мистецтва “Мальви” Василівського Будинку культури в 2024 році депутатом обласної ради Наталією Лисенко було виділено субвенцію в сумі 10000,0 грн на придбання предметів, матеріалів, обладнання, а саме: матеріали для виготовлення ляльки-мотанки (тканини, нитки, стрічки, дерев’яні основи, декоративні елементи тощо).

       Аматори Центру постійно підвищують рівень своєї майстерності та активно беруть участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах, що проводилися протягом року здебільшого онлайн.

       Протягом року культпрацівники продовжили активно допомагати захисникам та внутрішнім переселенцям. На базі Центру вже третій рік поспіль функціонує справжній волонтерський хаб: виготовлено 92 круга для сидіння, 497 окопних свічок, 77 шкарпеток (8 з яких – адаптивні), 236 подушок, 32 комплекти адаптивної білизни (для поранених), сплетено 2300,5 м² маскувальних сіток.

       Триває співпраця з Релігійною організацією “Релігійна громада Християнська Євангельська Церква “Місто Світла”, Релігійною громадою “Нове покоління”, Євангелійською Церквою “Уславлення”, Благодійними Фондами “Мрія в долонях”, “Серця-Світоч”, “Звичайні українці” тощо.

       Рішенням сільської ради від 09.11.2018 року № 422-31/VII створено КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області”. Послуги мешканцям громади у 2024 році надавали 8 бібліотек-філій. Штатна чисельність по бібліотечній галузі в 2024 році становила 12 штатних одиниць.

       На утримання КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради” по загальному фонду в 2024 році використані кошти у сумі 1595117,50 грн.

       У 2024 році послугами сільських бібліотек-філій скористалось 2364 мешканця сільської ради, з них дітей – 678. Загальна книговидача склала 47422 примірників, з них для дітей – 18316 примірників.

       Протягом 2024 року бібліотеки Раївської ТГ поповнили свій фонд на 283 примірники видань на суму 75653,59 грн. Книги були отримані від Українського та Німецького інститутів книги, обмінного фонду обласної наукової бібліотеки, благодійників, а також придбані за бюджетні кошти (123 примірники на суму 34909,00 грн).

       На вимогу обласної військової адміністрації у звітному році проводилась актуалізація книжкових фондів публічних бібліотек. Вилучено з фонду 1650 примірників зношених та застарілих за змістом видань. Серед списаної літератури 863 примірники російською мовою.

       Протягом року у сільських бібліотеках згідно планів проводились масові заходи за пріоритетними напрямками:

  • заходи, спрямовані на формування української ідентичності, патріотичне виховання;
  • підтримка української мови та україномовної книги;
  • волонтерська діяльність.

       Загалом у 2024 році бібліотеками було проведено 246 масових заходів, з них для дітей – 158. Масові заходи відвідали 3028 мешканців Раївської територіальної громади. Інформація про проведені заходи опублікована на сторінках сільських бібліотек-філій соціальної мережі Фейсбук.

       Бібліотеки Раївської громади приймали участь у Всеукраїнському конкурсі із правового просвітництва “Конституція для всіх: і великих, і малих”; у регіональному проєкті бібліотек Дніпропетровщини “Читаємо разом. Письменники короновані словом”, в Національному тижні читання поезії “Ріки незмінно течуть додому” у Всеукраїнському тижні дитячого читання “Читаєш ти, читаю я, читає Україна”; приєднались до флешмобу “Вісім рядків Шевченка”. З метою популяризації, вивчення та розвитку української мови та літератури долучились до Міжнародного дня рідної мови та Міжнародного дня дитячої книги.

       На базі Луб’янської сільської бібліотеки-філії організовано розмовний клуб української мови “Співрозмовник”. Клуб є добровільним формуванням користувачів, створеним з метою популяризації української мови, культури народу, розвитку україномовного середовища та формування свідомого ставлення до вивчення української мови.

       Бібліотекарі спільно з клубними працівниками плели маскувальні сітки, готували їжу для захисників, допомагали продуктами харчування, надавали допомогу переселенцям.

       Спеціалісти КЗ “Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради” надавали методичну допомогу сільським бібліотекам-філіям та брали участь в тренінгах, семінарах і проектах різних рівнів.

 

       Земельні відносини

 

       Площа земель сільськогосподарського призначення Раївської сільської ради становить 51183,21 га.

       Протягом 2024 року на засіданні постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Раївської сільської ради було розглянуто 141 питання з них:

  • про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - 15;
  • про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність - 6;
  • про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадян - 16;
  • про припинення договору оренди земельної ділянки шляхом розірвання - 3;
  • про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - 41;
  • про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу в оренду -19;
  • про зменшення площі земельної ділянки комунальної власності - 12;
  • про передачу в користування земельної ділянки на умовах оренди - 17;
  • про відмову земельної ділянки(пай) - 8;
  • про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства - 4.

       Протягом звітного періоду громадянам були надані 36 витягів з державного земельного кадастру про земельну ділянку.

       Протягом 2024 року до комісії з розгляду земельних спорів при виконавчому комітеті Раївської сільської ради заяви не надходили.

       На виконання заходів Програми розвитку земельних відносин та охорони земель Раївської сільської ради на 2024-2028 роки були виділені кошти сільського бюджету для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо об’єднання земельних ділянок комунальної власності та виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної власності, в сумі 27000,0 грн.:

  • 7000,0 грн. на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо об’єднання земельних ділянок комунальної власності Вільнянського старостинського округу №3.
  • 20000,0 грн на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки комунальної власності для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних, і туристичних цілей що розташована на території Новогнідського старостинського округу № 7 Раївської сільської ради.

 

       Виконання бюджету 2024 року

 

       Виконання показників бюджету Раївської сільської територіальної громади за 12 місяців 2024 року здійснювалось на підставі положень Бюджетного Кодексу України, Закону України „Про Державний бюджет України на 2024 рік”, постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590 „Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану” (зі змінами), відповідно рішень та розпоряджень обласної ради та обласної державної адміністрації та рішення сільської ради від 08 грудня 2023 року № 980–30/VIIІ Про бюджет Раївської сільської територіальної громади на 2024 рік” (зі змінами).

       Загальна сума надходжень бюджету сільської територіальної громади з урахуванням сум, одержаних з Державного бюджету та бюджетів інших рівнів за січень-грудень 2024 року складає 143436413,00 грн, в тому числі по загальному фонду – 139184268,51 грн, по спеціальному фонду – 4252144,49 грн.

       Річний план дохідної частини бюджету сільської територіальної громади в цілому виконано на 105,6 відсотка.

       Трансферти з державного та обласного бюджету до бюджету сільської територіальної громади надійшли в сумі 45421038,01 грн, в тому числі:

       Стовідсотково до плану на звітний період по загальному фонду надійшли:

  • додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, шо зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації в сумі 3324500,0 грн;
  • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 35392500,0 грн;
  • інші дотації з місцевого бюджету в сумі 73969,0 грн;
  • субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету надійшла в сумі 16947,0 грн.

       Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 1075620,0 грн.

       Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 2021,0 грн.

       Також за 2024 рік надійшли субвенції:

  • Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти в сумі 333613,23 грн, або 53,0% до плану.
  • Інші субвенції з місцевого бюджету до загального фонду надійшли в сумі 3912067,13 грн, або 87,9 % до плану, в тому числі: субвенція з обласного бюджету на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2024 році надійшла в сумі 60000,0 грн та була використана в повному обсязі на виплати матеріальної допомоги мешканцям громади із незахищених верств населення – 50000,0 грн та на придбання матеріалів в сумі 10000,0 грн для виготовлення ляльки-мотанки (тканини, нитки, стрічки, дерев'яні основи, декоративні елементи, тощо) для КЗ "Центр культури та дозвілля Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області" (студія ужитково-прикладного мистецтва "Мальви" Василівського Будинку культури - філії Раївського центра культури та дозвілля); на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 11553,95 грн; субвенції з інших місцевих бюджетів на утримання закладів соціальної сфери, а саме КНП ЦПМСД в сумі 3840513,18 грн. (в тому числі: Роздорська селищна рада - 279388,35 грн, Зайцівська сільська рада – 1450447,56 грн, Славгородська селищна рада – 2110677,27 грн). Кошти надходили під фактичну потребу.

       Стовідсотково до плану на звітний період по спеціальному фонду надійшли в сумі 1289801,0 грн:

  • Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти в сумі 745200,0 грн.
  • Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 494601,0 грн
  • Інші субвенції з місцевого бюджету в сумі 50000,0 грн.

 

       Узагальнюючи зроблене за звітний період хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, допомога аграріїв нашої громади, діяльність виконавчого комітету та апарату ради і, безумовно, робота кожного мешканця громади.

       Те, що ми вистояли та прожили ще один нелегкий рік - це наш спільний результат. Який не був би таким, якби ми не намагалися згуртуватися усі разом, задля досягнення спільної мети.

       Я вдячний усім, хто допомагав нам вистояти в цей нелегкий для усіх нас час. Усім, хто відгукнувся на перше прохання надання допомоги у забезпеченні життєдіяльності громади, збереженні спокою на території населених пунктів, у наданні допомоги нашим захисникам. Усім хто приймав і приймає у своїх оселях внутрішньо переміщених осіб та воїнів, що перебувають на ротації, ділиться з ними усім, що має.

       Закликаю всіх надалі бути єдиними, адже у цьому наша сила, у цьому запорука наближення нашої спільної Перемоги.

       І нехай наступний 2025 рік, виправдає нині найсміливіші очікування та стане роком нашої довгоочікуваної Перемоги!

 

Сільський голова                                                                                                         Юрій МАРТИНЕНКО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux